הריהוט שישדרג לכם את הסלון

רהיטים מסוימים יכולים לשדרג את החדר הכי חשוב בבית גם בהשקעה כספית קטנה יחסית. החל מהכורסא, דרך השידה ועד שולחנות קפה – הנה כמה פריטים שחייבים להיות בסלון שלכם

מערכת ספונסר 12/02/2019 11:17

א+א-

גודל מינימאלי של סלון צריך להיות 4/4 מטרים וקוטר מומלץ של מעגל שיחה הוא כ-3.5/3.5 מטרים בקירוב. המשמעות היא שאם יש לכם בית קטן, מומלץ לחשוב היטב על הרהיטים שישדרגו את הסלון ולשמור על רוחב מעבר של 50-70 ס"מ לפחות ביניהם. מנגד, סלון גדול צריך להיות מאובזר ברהיטים וחפצים כדי שלא ייראה דל וריק.

 

מבחינת תקציב, שעה של עיצוב פנים בסלון הבית יעלה 400-600 ש"ח ומחירי הרהיטים עצמם ייקבעו לפי האיכות, המותג והגודל. לשם השוואה, העלות המשוערת של התאמת ריהוט לדירה חדשה תתחיל ב-50 אלף ש"ח ותטפס בהתאם לשטח החלל. המסקנה היא שעדיף להתמקד בריהוט שישדרג את הסלון ולהציב בראש סדר העדיפויות את הפריטים הבאים:

 

1. כורסת טלוויזיה

מערכת ישיבה היא פריט אלמנטרי שנמצא כמעט בכל סלון ביתי. אם ממש רוצים לשדרג את החדר הכי חשוב בבית וגם לסגור מעגל שיחה כדי ליצור הרגשה נעימה כשחברים ובני משפחה מגיעים לבקר, מומלץ למצוא כורסת טלוויזיה איכותית ואורטופדית.

 

הכורסא מעניקה תמיכה מושלמת לגב התחתון והעליון והיא יכולה לרענן את המראה של סלון ישן. בשעות הפנאי תשמש הכורסא לצפייה בטלוויזיה, בעוד באירועים חברתיים היא תהפוך למקום ישיבה מבוקש. כמו כן, כורסא שנמצאת במרכז הסלון מבטיחה רושם ראשוני מוצלח לכל מי שנכנס לבית.

 

2. שידה

עומק שידה יכול להיות 45 ס"מ והוא לא אמור לגזול יותר מדי מקום מחלל הפנים של הסלון. מנגד, השידה יכולה להפוך לפתרון אחסון וניתן לעצב אותה עם מדפים סגורים במקום מדפים פתוחים על מנת להגביר את הפרקטיות. החלוקה הפנימית של השידה דינאמית ובחלק מהמקרים היא משמשת לאחסון ספרים.

 

גובה שידה נע סביב 45-55 ס"מ ואפשר להשאיר מרווח של 40 ס"מ מכל צד כדי להשיג מראה מאוורר. לחילופין, אופציה הפוכה תהיה לעצב שידה בהתאמה אישית מקיר לקיר ולהפוך אותה לסוג של ספסל-ארון בעל דומיננטיות.

 

3. שולחן קפה

בחנויות ובאולמות התצוגה יש מגוון אדיר של שולחנות קפה לסלון. בעבר למשל נהוג היה להציב באמצע הסלון שולחן גדול ומאסיבי שמיוצר מעץ מלא, אך כיום הנטייה היא לבחירה בשולחנות מודולאריים שנכנסים אחד בתוך השני. כאן אין פתרון אחד שמתאים לכולם, כי השאיפה היא לשלב את השולחן יחד עם הריהוט הקיים ולבחור אותו על פי הצרכים האישיים.

 

הסוד בבחירת שולחן קפה הוא להתייחס לצרכי המשפחה. בבתי משפחות עם ילדים רצוי להציב את הבטיחות בראש סדר העדיפויות, בעוד בדירות שכורות ניתן לשים את הדגש על אסתטיקה, דקורציה ועיצובים מקוריים של שולחנות קפה מיוחדים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה