חדשות שוק ההון

אפוסנס קיבלה אישור ממשרד הפטנטים האמריקאי לרישום פטנט המגן על APO-SI

הפטנט הינו השלישי שמתקבל אישור לרישומו בארה"ב; הטכנולוגיה מיועדת לצורך מתן טיפולים גנטיים במגוון מחלות

חדשות ספונסר 11/02/2019 11:51

א+א-

חברת אפוסנס מודיעה היום כי קיבלה את אישור משרד הפטנטים האמריקאי לרישום פטנט (grant patent) בארה"ב המגן על טכנולוגיית ה Apo-Si, טכנולוגית הליבה של החברה.

 

בקשת הפטנט שאושרה הינה בבעלות החברה, ותאריך הגשתה בארה"ב הינו ה- 31 באוגוסט 2017 מועד פקיעת הפטנט הוא ביום 4 ביולי, 2037.

 

הפטנט הינו השלישי שמתקבל אישור לרישומו בארה"ב, מבין הבקשות השונות שהגישה החברה בקשר לטכנולוגיה זו, שהינה טכנולוגית הליבה של פעילות החברה. הפטנט מקנה הגנה על הקניין הרוחני של החברה באספקטים שונים של הטכנולוגיה כאמור, לרבות התרכובות הכימיות המקוריות המהוות את ה"מנועים מולקולריים" שלהלן, ושימושים בהן להעברת תרופות, לרבות תרופות גנטיות, לתוך תאים ורקמות, החל מרמת תאים בתרבית, ועד לשימוש קליני.

 

פרויקט ה- Apo-Si הינו פרויקט מחקר ופיתוח טכנולוגי של החברה בתחום התרפיה הגנטית, אשר עיקרו פיתוח מערכת הובלה מולקולארית מקורית, להחדרת חומר גנטי דרך ממברנות ביולוגיות, לתוך תאים.

 

הטכנולוגיה מיועדת לצורך מתן טיפולים גנטיים, המבוססים על רצפים קצרים של חומר גנטי, ופעילים בהשתקה של ביטוי גנים, אשר מעורבים בתהליכי מחלה שונים. העברת תרופות גנטיות דרך קרומי תאים נחשבת חסם משמעותי בתחום הטיפול הגנטי, אשר מונע יישומם של טיפולים חדשניים לשורה ארוכה של מחלות מאחר שרצפי חומר גנטי הינם מולקולות גדולות עתירות במטענים שליליים, וקרומי התאים בגוף הינם שומניים, ולכן נדרשת אנרגיה רבה. הטכנולוגיה מבוססת על מולקולות חדשניות הפועלות כ"מנועים מולקולריים", המונעים ע"י שדה חשמלי רב עוצמה המצוי בקרומי התאים, ואשר פועלים להעברת הרצפים הגנטיים אל תוך התא.

 

אפוסנס עוסקת בעיקר בפעילות מחקר ופיתוח של מערכת הובלה מולקולארית להחדרת חומר גנטי דרך ממברנות ביולוגיות, בתאים בתרבית ובמתן סיסטמי לגוף החי, והמיועדת לשימוש קליני במגוון מחלות בתחום התרפיה הגנטית.

 

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה