חדשות שוק ההון

ישראל קנדה מקימה חברה בתחום המלונאות

את החברה ינהל ראובן אלקס, לשעבר מנכ"ל רשת מלונות פתאל; המלון הראשון יוקם בפרוייקט מידטאון בתל אביב

מערכת ספונסר 11/02/2019 10:02

א+א-

חברת הנדל"ן ישראל קנדה מודיעה היום על חתימת הסכם עם ראובן אלקס, לשעבר מנכ"ל רשת מלונות פתאל ועם עופר פלדמן מנכ"ל ישראל קנדה, להקמת חברה חדשה אשר תשמש כזרוע המלונאות של החברה בישראל. על-פי הסכם המייסדים, יחזיקו החברה אלקס ופלדמן בחברת המלונאות בשיעורים של 75% ,20% ,ו 5% בהתאמה.

 

בהתאם להסכם המייסדים, אלקס, אשר יכהן כמנכ"ל חברת המלונאות בתמורה לדמי ניהול חודשיים יעביר לחברת המלונאות פעילות ניהול קיימת של אלקס בתחום המלונאות בישראל. הסכם המייסדים מסדיר את מערכת היחסים בין הצדדים כבעלים של חברת המלונאות ובין היתר נקבעו בו הוראות בדבר מימון חברת המלונאות.

 

ככלל, במקרה שיידרש מימון מעבר למקורות העצמאיים של חברת המלונאות ומימון שיועמד על-ידי בנקים או צדדים שלישיים אחרים, הרי שהמחויבות להעמיד מימון מצידם של בעלי המניות תחול על החברה בלבד, ובתנאים שנקבעו בהסכם המייסדים בהקשר זה. עוד נקבעו בהסכם הסדרים בדבר ניהול חברת המלונאות, הכוללים מינוי דירקטורים ואסיפה כללית, תנאים להעברת מניות בחברת המלונאות, שעיקריהם איסור העברת מניות הדדית בתקופה שנקבעה בהסכם ובהתאם למגבלות שנקבעו בהסכם, זכות הצעה ראשונה הדדית, זכות כפיית הצטרפות לחברה בתנאים שנקבעו בהסכם המייסדים, זכות הצטרפות לצדדים בתנאים שנקבעו בהסכם המייסדים; וכן הוראות הנוגעות לאי תחרות של הצדדים בחברת המלונאות.

 

בנוסף, ראובן אלקס התקשר עם חברת מידטאון בע"מ בהסכם להשכרת כ-4,350 מ"ר מהשטח המסחרי בפרויקט מידטאון כנגד דמי שכירות חודשיים וזאת לצורך הקמת בית מלון אשר ישתייך אף הוא לחברת המלונאות.

 

כניסתו לתוקף של הסכם המייסדים מותנה בהתקיימות תנאים מתלים תוך 90 ימים ממועד חתימת הסכם המייסדים שעיקריהם, קבלת אישור הממונה על ההגבלים העסקיים, קבלת האישורים הנדרשים להמחאת הסכם מידטאון לחברת המלונאות וקבלת אישור בנק מקומי להמחאת הסכם מידטאון לחברת המלונאות.

 

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה