חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.56% ומדד ת"א 125 ירד בכ -0.47%. מבין המדדים הסקטוריאליים בלט מדד הפיננסים שירד בכ – 0.85%

מערכת ספונסר 06/02/2019 17:43

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות שערים. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של כ – 0.56% ומדד ת"א 125 רשם ירידה של כ – 0.47%. מדד ת"א SME60 ירד בשיעור של כ – 0.37%. באשר למדדים הסקטוריאליים, בלט מדד הפיננסים שירד בכ – 0.85%. מדד הביומד ממשיך לעלות והציג היום עליה של כ – 0.33%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות כיל, פיבי, דיסקונט, בזק, לאומי, פועלי, מליסרון וטבע, כולן בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית טאואר שטיפסה בכ – 5.21%, אחריה ישראל קנדה, אנרג’יאן, אייאיאס, אלקטרה צריכה ואיסתא.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית ביוטיים שירדה בכ – 4.09%, ואחריה לאומי, אפריקה נכסים, אודיוקודס, חברה לישראל ונובה.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.1 מיליארד ₪.

המסחר בניו יורק נפתח ביציבות עם נטייה לירידות ובאירופה מתנהל המסחר במגמה שלילית.

לפני זמן קצר דיווחה פריגו על אישור FDA סופי לגרסה גנרית של ZOVIRAX CREAM. בכוונת החברה להשיק את המוצר כבר במהלך חודש הנוכחי.

דו”חות כיל: הרווח הנקי ב-2018 גדל פי 3 לעומת השנה הקודמת. ברבעון הרביעי רשמה החברה צמיחה של 40% ברווח התפעולי; ההכנסות ב-2018 הסתכמו ב-5.56 מיליארד דולר.

 דלק רכב הודיעה על בקשה לתביעה ייצוגית נגד דלק מוטורס ויצרנית BMW. בבקשה לתביעה, נטען כי בדגמים מסוימים של רכבי BMW מורכב רכיב תקול שעלול לגרום להתלקחות של הרכב.

אבן קיסר: בשנת 2018 ירדו ההכנסות בשיעור של 1.9% בהשוואה לשנת 2017. הרווח נקי ברבעון הרביעי של 2018 הסתכם ב-1.4 מיליון דולר, לעומת הפסד של 6.4 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד; החברה צופה לשנת 2019 הכנסות של 580-600 מיליון דולר.

 קמהדע מדווחת על תוצאות ביניים מניסוי שלב 2 בתרופה למניעת דחיה של ריאה מושתלת. תרופת ה - AAT בעירוי של קמהדע הראתה מגמת שיפור במדדים קליניים, כולל ימי הנשמה מלאכותית לאחר השתלה, תפקודי ריאה לאחר מספר שבועות ממועד ההשתלה ומבחן הליכה.

קרנית פלוג זכתה בתואר נגידת השנה מטעם המגזין”Central Banking” . מדברי השופטים על פלוג: "הנגידה הראשונה של בנק ישראל העבירה כמה רפורמות קשות במהלך כהונתה, וגם עמדה מול הממשלה ושמרה על יציבות מקרו-כלכלית".

חברת פז מפרידה את פעילות הנדל”ן והדלק ורוצה להיכנס לתחום החשמל. שערוך נכסי הנדל"ן צפוי להביא לגידול בהון של כ-300-400 מיליון ₪; בנוסף החברה מעוניינת להקים תחנת כח נוספת ולרכוש תחנות כח מחברת החשמל.

כלכלני לאומי פרסמו היום סקירה לפיה ”המגמה לשיפור בשוק העבודה נבלמה ב-2018 וניכרת חולשה בגיוס עובדים לסקטור העסקי”. עוד טענו כי "ניתן לצפות שההתמתנות בצריכה הפרטית שהחלה ב-2018 תימשך גם בחודשים הבאים".

 תפן מקימה פעילות בתחום הקנאביס הרפואי בתאילנד. פעילות הקנאביס הצפויה להתמזג לתוך תפן, מתכוונת למקד את הפעילות במסחור של מוצרי קנאביס רפואי בתאילנד אשר תהווה עוגן עבור החברה בדרום מזרח אסיה.

לאומי שוקי הון על כיל: תוצאות מצוינות, רף גבוה ל-2019. "אנו מסקרים את כיל במשקל שוק ובמחיר יעד של 23 שקלים", קבעו.

וונטייז מודיעה על אימוץ תכנית התייעלות בחברה. החברה בוחנת בין היתר אפשרות להמרת אגח א’ בשער המרה נמוך, צמצום שכר ומצבת עובדים והקטנת ההוצאות הקבועות.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה