חדשות שוק ההון

דירקטוריון מגדל אישר את מינוי ניר גלעד ליו”ר דירקטוריון החברה

גלעד יכנס לתפקיד ב1.3.19; הממונה על שוק הון אישר עקרונית את המינוי

חדשות ספונסר 06/02/2019 11:29

א+א-

דירקטוריון חברת הביטוח מגדל הודיע היום על בחירתו של ניר גלעד לתפקיד. הממונה על שוק ההון משה ברקת אישר את המינוי.

 

המינוי מגיע כחודש לאחר שיו"ר מגדל עודד שריג התפטר מתפקידו בכעס גדול. במכתב ההתפטרות ששלח אז, הסביר שריג כי ההתפטרות הינה בין היתר על רקע האחריות שהוא רואה כמוטלת עליו, ועל רקע העובדה ששינויים שקיווה שיחולו במגדל ביטוח ובהתנהלותה, כמו בניית אסטרטגיה חדשה, איוש תפקידי מפתח במגדל ביטוח וייעול עבודת החברה, לא קרו בשל מבנה הבעלות של מגדל ביטוח ובשל הממשל התאגידי הנגזר ממנו.

 

שריג טען כי מגדל ביטוח פועלת על פי שיקולים קצרי טווח ללא תכנית פעולה מוגדרת ובשגרת העבודה הקודמת. לאור כל האמור הסביר יו"ר דירקטוריון מגדל ביטוח כי הוא אינו יכול לפעול עוד לטובת מגדל ביטוח ולקוחותיה כנדרש ומשכך הוגשה התפטרותו.

 

ניר גלעד חוזר למגדל אחרי ששימש משנה למנכ"ל בשנים 2004-2006, ועזב אז בשל מאבקי כוחות עם המנכ"ל באותה עת איזי כהן. לאחר פרישתו ממגדל שימש כמנכ"ל החברה לישראל השייכת למשפחת עופר.

 

שכרו של גלעד כיו"ר מגדל יעמוד על 2.5 מיליון ₪. גלעד הזכור כמי ששכרו המופרז בחברה לישראל זכה לביקורת ציבורית חריפה. ב-2012, רק יום לפני כניסתו של חוק הגבלת שכר הבכירים במשק, אישרה החברה תוכנית אופציות של 25 מיליון ₪ לגלעד. גם כאשר גברה הביקורת הציבורית, שילם עידן עופר 8 מיליון דולר מכספו הפרטי כמענק לגלעד.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה