לאומי שוקי הון על בזק: ”מעלים את המלצתנו למשקל שוק תוך הורדת מחיר היעד”

שינוי ההמלצה אינו נובע מאופטימיות ביחס לביצועים הצפויים, אלא מכך שלאחר הירידה החדה במחיר המניה הסיכונים מתומחרים בה בצורה סבירה

חדשות ספונסר 05/02/2019 15:27

א+א-

גיל דטנר, אנליסט תקשורת וקמעונאות בלאומי שוקי הון, מפרסם היום עדכון המלצה על מניית בזק ואומר כי מניית בזק איבדה כשליש משוויה מאז אמצע נובמבר. הסיבה לירידה החדה הינה רצף הודעות שפרסמה החברה, שהצביעו על פגיעה משמעותית ברווח וכנראה ימנעו חלוקת דיבידנדים בטווח הקצר.

 

צניחת המניה הייתה מוצדקת, אך להערכתנו הסיבות אמורות להיות אחרות, שכן בסופו של דבר עניין המחיקות והעדר הדיבידנדים אינו משפיע על שווי החברה. לדעתנו, מה שמתרחש בסביבה הרגולטורית והתחרותית הוא זה שמצדיק את המימוש שנרשם במניה.

 

אנו מורידים את מחיר היעד מ-3.9 ש"ח ל-3.4 ש"ח למניה. בו זמנית, המלצתנו עולה ממשקל חסר למשקל שוק. שינוי ההמלצה אינו נובע מאופטימיות ביחס לביצועים הצפויים, אלא מכך שלאחר הירידה החדה במחיר המניה הסיכונים מתומחרים בה בצורה סבירה.

 

המציאות המאתגרת בשוק התקשורת של היום אינה בגדר גזר דין משמים, אלא תוצאה של רגולציה עם נטייה מובהקת להוזלת מחירים. לכן, המצב הזה בהחלט עשוי להשתנות. ייתכן שבעתיד המשרד יקנה משקל רב יותר להשקעות, יעניק לבזק הקלות, או שנושא ההפרדה המבנית יחזור לשולחן. כמו כן, ברור ששוק התקשורת של היום אינו נמצא בשיוויי משקל, ותהליך החזרה אליו יטיב עם חלק מהשחקנים.

 

הבעיה היא שלא ניתן לנבא או לתזמן את הגורמים הללו, בעיקר נוכח ההשפעה של שיקולים פוליטיים ברגולציה. בינתיים, חברות הסלולר משקיעות סכומים גדולים בפריסת תשתית סיבים, תוך הבנה שהתקומה בשוק הסלולר נתונה עדיין בסימן שאלה. זה, בשילוב עם מדיניות משרד התקשורת לפתוח את הרשת של בזק למתחרים, מגדילים את הסיכון במגזר הקווי של בזק. מאחר ולהערכתנו הסיכונים כבר מתומחרים במניה, אנו מעלים את המלצתנו למשקל שוק תוך הורדת מחיר היעד.

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה