חדשות שוק ההון

יום המסחר בבורסת ת”א ננעל במגמה מעורבת, נטייה לירידות

מדד ת"א 125 ירד בכ – 0.06%, מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.09%; מבין המדדים הסקטוריאליים בלט לחיוב מדד התקשורת שעלה בכ – 0.9%

מערכת ספונסר 04/02/2019 17:55

א+א-

בבורסה בתל אביב הסתיים יום המסחר במגמה מעורבת עם נטייה לירידות. מדד ת"א 125 ירד בכ – 0.06% ומדד ת"א 35 רשם ירידה בשיעור של כ – 0.09%. מדד ת"א SME60 ירד בכ – 0.32% ומדד התקשורת וטכנולוגיות המידע בלט לחיוב כשעלה בכ – 0.9%.

מניית בזק מרכזת היום את מחזור המסחר הגדול ביותר, בעלייה. אחרי מניית בזק, היקפי מסחר גדולים נרשמו היום גם במניית רציו יהש שעלתה, מניית לאומי שירדה, מניית פועלים שעלתה ומניות נייס וכיל שירדו.

מניות שבלטו בשיעורי העליות היום, הן בראשונה בזק שעלתה בכ – 6.14%, אחריה פרטנר, בי קומיוניקיישנס, אנלייט אנרגיה, אלרוב נדלן, אלקטרה צריכה  ואפריקה נכסים. שיעורי הירידות הגדולים ביותר נרשמו היום בקרב מניית המלט שירדה בכ – 3.7%, ואחריה אבגול, בראק אן וי, ישראל קנדה, נורסטאר, פתאל החזקות וחילן.

היקף המסחר היום הסתכם בכ – 1.1 מיליארד ₪.

המסחר בוול סטריט מתנהל ביציבות ובאירופה מסכים אדומים.

צ’ק-קאפ מודיעה היום על השקעה של 7.5 מיליון דולר בחברה. החברה תשתמש בהשקעה להמשך קידום הפיתוח הקליני של מערכת שפיתחה לאיתור פוליפים טרום סרטניים.

התרופה של ביוליין קיבלה מעמד תרופת יתום מה - FDAלטיפול בסרטן הלבלב. החברה מבצעת 2 מחקרים קלינים נפרדים בתרופה עם חברת מרק ועם ג’נטק.

 קולפלנט הודיעה כי ג’ונתן ריגבי מונה ליו”ר הדירקטוריון. ריגבי הוא ממייסדי חברת Zogenix Inc הנסחרת בבורסת נאסדק; מכהן גם כנשיא ומנכ"ל חברת SteadyMed הישראלית שהונפקה בנאסד"ק ונמכרה לחברת יונייטד תרפיוטיקס.

 ישראל קנדה רוכשת קרקע באזור הרכבת בתל אביב. עלות הקרקע 218 מיליון שקלים; הפרויקט יכלול יחידות דיור, משרדים, מסחר ומלונאות.

בהראל פיננסים פרסמו סקירה לפיה "ברמות התמחור הנוכחיות צריך לשמור על פוזיציה מנייתית גבוהה יחסית בתיק המניות הישראליות". עוד הוסיפו כי "צופים המשך מגמה חיובית, אך ברמת ודאות גבוהה אנו מעריכים כי היא תלווה בתנודתיות לא נמוכה".

אחרי חתימת הסכם החלפת מניות, וויטסמוק מפרסמת את הנתונים הפיננסים של בטר: הכנסותיה של בטר ב-2017 הסתכמו בכ-13 מיליון ₪; הרווח הנקי שלה היה בין 0.5 לבין 1 מיליון ₪.

קרן בירד תתמוך בפרויקטים משותפים ישראל-ארה”ב בתחומי ביטחון המולדת. הפרויקטים שיאושרו, יזכו למענק של עד מיליון דולר לפרויקט. המימון מהקרן מוגבל לעד 50% מתקציב הפרויקט.

Samsung ארה”ב בחרה ברבל לייצור שסתום לאוורור סוללות לרכבים חשמליים. היקף ההזמנה מוערך בכ-4 מיליון אירו. סמסונג ארה"ב מקימה מפעל לייצור סוללות בהשקעה של 60 מיליון דולר.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה