רוצים לקנות רכב? הנה כל הדברים שאתם צריכים לדעת

לפני רכישת רכב עליכם לבדוק את עלויות הביטוח, את היסטוריית הדגם, את תקופת האחריות, את ההתאמה לצרכים וכמובן את אפשרויות המימון. אז מאיפה מתחילים? הנה המדריך המלא

מערכת ספונסר 29/01/2019 12:55

א+א-

רכב פרטי מבטיח זמינות ומשפר את איכות החיים עבור סטודנטים, זוגות צעירים ומשפחות עם ילדים. מעבר לכך, התחבורה הציבורית בישראל לוקה בחסר ולכן רבים מעדיפים את הרכב הפרטי על פני האוטובוס או הרכבת. השאלה היחידה שנותרה פתוחה היא איזה רכב לקנות ומה כדאי לבדוק לפני שחותמים על העסקה.

 

הנה למשל 5 דברים שאתם צריכים לדעת טרם רכישת רכב חדש או משומש:

 

1. עלות הביטוח משפיעה על האחזקה

לרובנו יש נטייה לבחון את עלויות האחזקה של הרכב בהקשר של צריכת דלק, מספר טיפולים במוסך וכמובן רישוי שנתי. בפועל, האחזקה מושפעת גם מהמחיר של ביטוח רכב ויש פערים גדולים בין פוליסות של דגמים שונים. ביטוח לרכב בקטגוריית מיני או סופר מיני למשל יעלה לכם פחות בהשוואה לביטוח לרכב יוקרתי, ג’יפ או מכונית משפחתית ואלו בדיוק הדברים שאתם צריכים לדעת מראש.

 

2. היסטוריית הדגם עוזרת לנבא ירידת ערך

עוד דבר שצריך לדעת טרם קניית רכב הוא שכל הדגמים ללא יוצא מן הכלל סופגים ירידת ערך. ירידת ערך היא עניין טבעי שנובע מהתחלופה בשוק הרכב והיא גם זו שמאפשרת לכם להשיג רכב משומש במחיר נמוך. עם זאת, אפשר להיעזר בהיסטוריה של הדגם על מנת לנבא את היקף וגובה ירידת הערך בעתיד – בין אם מדובר ברכב משומש או ברכב חדש.

 

3. אפשר לקנות רכב באחריות

היתרון העיקרי ברכישת רכב חדש בא לידי ביטוי באחריות. אמנם יש חברות ליסינג ומגרשים שמציעים אחריות מסוימת גם על רכבים משומשים, אך לרוב היא לא תהיה באותו היקף כמו זו שמגנה על רכב חדש. מבחינתכם, יש כמובן יתרון לרכב שנמצא באחריות יצרן כי זה אומר שתקלות יתוקנו בחינם.

 

4. לא כל רכב מתאים לצרכים שלכם

ברכישת רכב חדש או משומש אנחנו יכולים לבדוק את נתוני צריכת הדלק, את המחיר וכאמור את עלויות הביטוח, אך אסור להזניח את ההתאמה לצרכים. כל רכב עונה על הצרכים שלנו בצורה מעט שונה והשאיפה היא למצוא את הדגם שמספק פתרון לכמה שיותר דרישות. בשביל לדעת עד כמה הרכב מתאים לנו, עלינו להגדיר מראש את הצרכים ולבחון אותם תוך השוואה בין הדגמים הרלוונטיים.

 

5. יש פתרונות מימון מגוונים

ברמה הפיננסית, הדבר הכי חשוב שצריך לדעת הוא שיש דרכים שונות לממן את העסקה. האפשרויות נעות בין גיוס הון עצמי, הלוואה מהבנק, ליסינג או הלוואה מחברה חוץ בנקאית ולכל אחת מאפיינים אחרים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה