חדשות שוק ההון

דלשה קפיטל חתמה על הסכם להשקעת 34.3 מיליון דולר בפרויקט בניו יורק

הפרויקט נכלל בתוכנית להענקת זיכויי מס למשקיעים בשימור מבנים היסטוריים; ההשקעה בפועל תבוצע באמצעות מנגנון של השכרה

חדשות ספונסר 28/01/2019 10:26

א+א-

חברת דלשה קפיטל מדווחת הבוקר על חתימת הסכם עם משקיע שיקים יחד איתה מבנים בניו יורק (morning drive 30) במסגרת תוכנית להענקת זיכויי מס למשקיעים בשימור מבנים המוגדרים כמבנים היסטוריים (HTC).

 

החברה התקשרה עם המשקיע הנוסף במכתבי כוונות וכן קבלה אישור סופי מהרשויות בארה"ב לפיו הנכס עומד בקריטריונים של מבנה לשימור לפי תוכנית HTC.

 

עיקרי ההסכם קובעים כי המשקיע ישקיע סכום כולל של 34.3 מיליון דולר אשר יועבר למימון הפרויקט. 2.575 מיליון דולר יועברו במועד החתימה על ההסכם, 5.68 מיליון דולר ישולמו בהשלמת 90% מההקמה וסך של 10 מיליון דולר בהשלמת הביצוע של עיקר הפרויקט ובהשלמת ההלוואה שתחליף את הלוואת ההקמה, 12 מיליון דולר בהשלמת 100% מהפרויקט והיתרה – 4.12 מיליון דולר באכלוס הנשק וקבלת אישור הרשויות על מבנה לשימור.

 

ההשקעה בפועל תבוצע באמצעות מנגנון של השכרה, כאשר המשקיע יקים חברה שתשמש כשוכר הראשי אשר ישכור את כל יחידות הדיור בנכס, והשוכר הראשי ישכיר את כל היחידות בשכירות משנה לשוכרים סופיים.

 

השוכר הראשי ישכור את כל יחידות הדיור בנכס לתקופה של 27 שנים. בתמורה להשקעתו, משקיע ה-HTC זכאי ל-99% מרווחי השוכר הראשי בחמש השנים הראשונות ו-18% מרווחי השוכר הראשי בחלוף חמש השנים הראשונות. הרווחים של השוכר הראשי יחושבו כרווחים מההשכרה לשוכרים הסופיים בניכוי דמי השכירות הראשית והוצאות. בנוסף לאמור לעיל, משקיע ה-HTC ייהנה מ-99% מזיכוי המס אשר יוענק בגין הנכס במסגרת תוכנית ה-HTC.

 

המשקיע גם ינהל את הפרויקט בכל הקשור לאישור הקבלן הראשי ואדריכל הפרויקט, אישור תקציב הפעילות של השוכר הראשי, אישור מכירת הנכס ועוד.

 

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה