איך להתמודד עם בריחת שתן בחורף?

ירידת טמפרטורות מעלה את הסיכוי לבריחת שתן בקרב נשים וגברים מבוגרים וצעירים כאחד. החדשות הטובות הן שיש מה לעשות על מנת להתמודד עם התופעה וכדאי להכיר את הפתרונות

מערכת ספונסר 27/01/2019 16:22

א+א-

בריחת שתן היא תופעה נפוצה שמשותפת לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. מעבר לכך, בריחת שתן עלולה להיגרם על רקע סיבות שונות ובהן דלקת בדרכי השתן, שלפוחית רגיזה, פעילות יתר של השריר שאחראי לשלוח מסרים על כל שהשלפוחית מלאה, מתח נפשי, ניתוח באזור האגן וצניחת רצפת אגן אצל נשים לעומת ערמונית מוגדלת בגברים מבוגרים.

 

מלבד האמור לעיל, הסיכוי לבריחת שתן עולה כאשר הטמפרטורות יורדות. מצבי קור הופכים את שלפוחית השתן לרגישה יותר וגורמים לה להתכווץ, מה שמעלה את כמות הביקורים בשירותים ואת הצורך הדחוף במתן שתן בכמויות קטנות. החדשות הטובות הן שעוד לפני שפונים לאיש מקצוע ושוקלים טיפול תרופתי, יש כמה דרכים להתמודד עם התופעה.

 

סופגים כדי לשפר את איכות החיים

הדרך הכי יעילה, פשוטה וזמינה להתמודד עם בריחת שתן בחורף היא להשתמש במוצרי ספיגה למבוגרים. תחתונים חד פעמיים לדוגמא יכולים לעזור לצאת מהבית בקלות גם על רקע בריחת שתן ומונעים את עוגמת הנפש שמלווה אותה בחורף. בעזרת תחתונים ומוצרי ספיגה למבוגרים ניתן לשפר את איכות החיים בלי שהסביבה תרגיש ולחזק גם את הביטחון העצמי.

 

במקביל, שימוש במוצרי ספיגה לא בא על חשבון שיטות טבעיות אחרות להתמודד עם בריחת שתן בחורף. קודם כל, רצוי לבקר בשירותים לעיתים קרובות ולתזמן את הביקורים על מנת לעקוב אחר שינויים. מומלץ להשתמש בפתרונות חימום בבית ובמשרד כדי לצמצם את תחושת הקור ואפשר לעשות זאת גם ברכב.

 

שנית, כדאי לצמצם צריכת מאכלים משתנים וחריפים ולהחליף משקאות מסוכרים, קפה ותה במים. אם מחליטים לשתות רק מים, ניתן להסתפק בכמות של 10-15 כוסות ביום ולצמצם את הצריכה לקראת שעות הערב והלילה. הגבלת כמות השתייה והימנעות משתייה בערב עוזרים להתמודד עם התופעה.

 

מה עושים אם כלום לא עוזר?

יש מקרים שבהם אין ברירה וכדי להתמודד עם בריחת שתן בחורף צריך לערב טיפול רפואי. מטרת הטיפול הרפואי היא בין היתר להשפיע על השריר בשלפוחית השתן ולגרום להרפייתו, או במילים אחרות ליצור מצב שבו הוא פחות מתכווץ ולכן מאפשר אגירה של יותר שתן בשלפוחית. ההחלטה על טיפול רפואי מתקבלת לאחר אבחנה מקצועית ובמהלכה בודקים באיזה סוג של תופעה בדיוק מדובר.

 

לבסוף, מומלץ לנצל את ההזדמנות של התמודדות עם בריחת שתן בחורף על מנת לבצע תרגילי התעמלות מיוחדים. תרגילים אלו מסייעים לשליטה בשרירי רצפת האגן והם מבוססים על פולסים חשמליים או באמצעות ביו-פידבק. מבחינת נשים, הטיפול המתאים יהיה לחיזוק שרירי רצפת האגן ולצורך שיפור השליטה בסוגרים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה