מתראיינים לעבודה חדשה? כך תענו על השאלות הקשות ביותר

ראיון עבודה כולל שאלות שנוגעות לחיים האישיים והמקצועיים ותשובה לא נכונה עלולה להוריד לטמיון שבועות ארוכים של הכנה מוקדמת. אז מה עושים? המאמר הבא במיוחד בשבילכם

מערכת ספונסר 27/01/2019 10:44

א+א-

מודעות דרושים מספקות בדרך כלל את רוב הפרטים הטכניים שאותם צריך לדעת על המשרה הפנויה. עם זאת, מתוך אותן מודעות אי אפשר להבין או לנבא מה המראיין ישאל ולמה הוא יצפה. כתוצאה מכך, השלב של ראיון הוא ללא ספק המאתגר ביותר בתהליך שבו מחפשים עבודה חדשה.

מצד שני, השאלות הקשות חוזרות על עצמן בראיון עבודה ועם רובן ניתן להתמודד באמצעות תשובות כנות ואמינות. רוצים לקבל דוגמאות? הנה 5 שאלות ותשובות מומלצות עבורן:

 

1. מה החיסרון שלך?

מראיין ששואל מה החיסרון שלך לא באמת מצפה לשמוע רשימה ארוכה של חולשות. ברור מאליו שלכל אדם יש יתרונות וחסרונות, לכן הדגש הוא על אמינות. במסגרת אותה שאלה, כל מה שצריך לעשות הוא לענות תשובות אמיתיות ומכל הלב. אם המראיין יבין שמדובר בתשובות כנות, יש סיכוי גבוה יותר שתקבלו את העבודה.

 

2. איפה אתה רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

כאן הציפייה היא דווקא כן לשמוע מה אתם חושבים על עצמכם. קחו בחשבון שהמטרה של ראיון עבודה היא לא רק לוודא שאתם מתאימים למשרה הקיימת, אלא גם לבדוק מה הסיכוי לפתח אופק משותף לשני הצדדים. לפיכך, התשובה לשאלה איפה אתם רואים את עצמכם בעוד 5 שנים תלויה במטרות האמיתיות שתציבו לעצמכם ובדרך שבה אתם לכאורה יכולים לעמוד בהן.

 

3. מי הבוס הכי נורא שהיה לך?

שאלות לגבי מקומות עבודה קודמים אמורות להעניק אינדיקציה לרמת יחסי האנוש שלכם. אם שואלים אתכם ספציפית על הבוס, רוצים לשמוע עם מה אתם מסתדרים ומה יגרום לפגיעה בתפוקה או לחילופין לשיפור בביצועים. כמו בכל שאר השאלות, התשובה צריכה להיות מספיק מפורטת ואמינה בשביל להעביר את המסר הנכון.

 

4.  מה האתגר הכי גדול שהתמודדת איתו בחיים?

יכול להיות שהמראיין ינסה להרחיב את היריעה ולשאול על אירועים שלא קשורים באופן ישיר למשרה הנוכחית. שאלות אלו יתייחסו למשל לחוויה הצבאית שלכם, למערכות יחסים או לאתגרים שליוו אתכם בארץ ובחו"ל. אם אתם רוצים לעשות רושם חיובי, מומלץ לשתף את המראיין בסיפור אמיתי ולדאוג לנמק מדוע ואיך הרגשתם בכל אתגר מן הסוג הזה.

 

5. למה לקבל אותך לתפקיד?

לפעמים דווקא השאלות הברורות מאליהן הן אלו שיוצרות את הבעיות הגדולות ביותר. במידה ושואלים אתכם בתחילת או בסוף הריאיון למה לקבל את התפקיד, אתם צריכים למצוא תשובה שלא תיראה שטחית. לא כדאי להתייחס במסגרת התשובה רק לשכר, אך בהחלט ניתן לציין זאת ברשימת היתרונות שזיהיתם מראש.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה