חדשות שוק ההון

מניות הקנאביס מזנקות לקראת אישור היצוא בממשלה ביום ראשון

אינטרקיור מזנקת 17.5%; וויטסמוק עולה 15%; שר האוצר: "יביא להכנסות משמעותיות של מטבע חוץ למדינה"

חדשות ספונסר 24/01/2019 10:35

א+א- 1

מניות הקנאביס מזנקות הבוקר בציפיה לאישור הייצוא בישיבת הממשלה ביום ראשון. אינטרקיור מזנקת 17.5%, וויטסמוק עולה 15%, יו ניבו 13.6%, מדיוי 13%, הרודיום עולה 11.5%, אופקטרא מזנקת 10.7% , טוגדר עולה 9.7%, ומדיקל עולה 6.9%.

 

אמש הודיע משרד האוצר כי הממשלה צפויה לאשר ביום א’ הקרוב ייצוא מוצרים רפואיים מבוססי קנאביס רפואי, בהתאם להמלצות הוועדה לבחינת היתכנות הייצוא של קנאביס רפואי, בראשות מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד ומנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב שהגישה את המלצותיה לשרי האוצר והבריאות בחודש אוגוסט 2017.

ההצעה תאפשר ייצוא מוצרים רפואיים סופיים שיקבלו רישיון על ידי הרגולטור במשרד הבריאות, למדינות המתירות שימוש רפואי במוצרים אלו בתחומן, בהתאם לנהוג במוצרים רפואיים אחרים.

 

ההצעה תובא לשולחן הממשלה לאחר שהוסכמה עם כלל המשרדים הרלוונטיים, לרבות משרד הבריאות, המשרד לבטחון פנים, החקלאות, הכלכלה והמשפטים ולאחר שבוצעו תיקוני חקיקה הנוגעים בנושא לשם מתן סמכויות אכיפה למשטרת ישראל.

 

שר האוצר משה כחלון אמר: "תמכתי לאורך כל הדרך באישור יצוא הקנביס. הדבר יעניק לישראל יתרון עצום בקשר שבין המו"פ לבין החקלאות ותעשיית הקנביס, יביא להכנסות משמעותיות של מטבע חוץ למדינה וימצה את היתרונות שיש למדינת ישראל לכל אורך שרשרת הייצור. חקלאים רבים ביצעו השקעות גדולות על סמך הכוונות שלנו וכעת הם יהנו מפרי עמלם."

 

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד: "הטכנולוגיה הישראלית פורצת דרך בתחום הקנאביס הרפואי מצליחה לייצר מוצרים רפואיים מהמתקדמים בעולם מצמח הקנאביס ומשפרת משמעותית את איכות חייהם והתמודדותם של מליוני חולים ברחבי העולם הצורכים קנאביס רפואי כתרופה קבועה. אני מברך על כך שההחלטה תעלה על סדר יומה של הממשלה ותביא לפיתוח המשק, החקלאות, התעשייה והרפואה בישראל מועלת על סדר יומה של הממשלה. אני מודה לכלל המשרדים שהיו שותפים בגיבושה".

 

חשוב לציין כי גם אם יאושר מתווה היצוא ביום א’, הדרך ליצוא בפועל עדיין לא הסתיימה. ידרשו למדינה עוד מספר חודשים להסדרת כל הנהלים והאישורים הנדרשים לקיום פעילות היצוא. כמו כן, בצד השני של היצוא צריכה לבוא גם הסדרה של היבוא במדינות בהן הקנאביס הרפואי מותר לשימוש. כך למשל, נושא היבוא בקנדה טרם הוסדר סופית ובמדינות אחדות באירופה מותר היבוא למוצרים שאינם מכילים THC שהוא המרכיב הפסיכואקטיבי הפעיל בקנאביס אלא רק CBD שאינו ממסטל.

 

 

 

כתבות נוספות

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    תודה..חשוב לקרא גם הקטע בסוף הכתבה

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    haimS 24/01/2019 11:43