חדשות שוק ההון

המ-לט חתמה על הסכמים אסטרטגיים בקוריאה בהיקף של כ-41 מיליון ₪

ההסכם עם Samsung Heavy Industries, אחת מחברות בניית האניות הגדולות בעולם; המל-לט מעריכה כי תחום בקרת הזרימה הוא בעל פוטנציאל שוק של כ-40 מיליארד דולר

חדשות ספונסר 21/01/2019 10:06

א+א- 1

המ-לט, העוסקת בפיתוח ומכירת מחברים, ברזים, שסתומים ומערכות פיקוד ובקרה לתעשיות התהליכיות ותעשיות האולטרה נקיות ולתחום בקרת הזרימה, הודיעה על חתימת הסכמים (Letter of Intent) בין חברת הבת של החברה בקוריאה, שבבעלות מלאה, לבין חברת Samsung Heavy Ind. ההסכמים, להערכת החברה, הינם בהיקף הזמנות צפוי של כ-9.4 מיליון דולר ובמסגרתם תספק החברה מוצרים לבקרת זרימה בתחום הקריוגני לאניות המובילות גז טבעי נוזלי (LNG).

 

להערכת החברה, אספקת המוצרים לפי תנאי ההסכמים תבוצע החל מהרבעון השני של 2019 ועד סוף שנת 2020. בנוסף, חברת הבת בקוריאה צפויה לקבל הזמנות רכש נוספות מלקוח זה למוצרים שלא במסגרת ההסכמים בסכום של כ- 1.7 מיליון דולר, כך שסך הזמנות הרכש הצפויות הינו כ- 11.1 מיליון דולר.

 

ההתקשרות עם Samsung Heavy Ind. היא אסטרטגית עבור המ-לט כאשר חברת הבת בקוריאה צפויה לשרת נתח שוק משמעותי של 14 אוניות המובילות גז טבעי נוזלי (LNG) מתוך 36 אוניות שנבנות בקוריאה. Samsung Heavy Industries היא אחת מחברות בניית האניות הגדולות בעולם ואחת משלוש חברות בניית האניות הגדולות בקוריאה.

 

ביום 15 בינואר 2019 וביום 21 בינואר 2019 התקבלו הזמנות רכש ראשונות לאספקת המוצרים עבור שתי אניות בהתאם להסכמים בסכום לא מהותי אולם הלקוח התחייב כלפי חברת הבת בקוריאה לנסות ולהשלים את הכמות הנדרשת של המוצרים ל- 14 האניות כאמור.

 

אמיר וידמן, מנכ"ל המ-לט, מסר: "במסגרת האסטרטגיה להגדלת נתחי שוק, רכשנו את החברה בקוריאה לפני כחצי שנה וההשקעה מתחילה לשאת פרי. ההסכמים שנחתמו עם Ind. Samsung Heavy הינם אסטרטגיים לחברה ובראייה קדימה המ-לט רואה ביקושים גבוהים בתחום אניות המובילות גז טבעי נוזלי (LNG). אנו ערוכים להגברת כושר הייצור בקוריאה ככל שנדרש בשנים בהן יבנו 36 אניות LNG בקוריאה. קוריאה מהווה טריטוריה דומיננטית וחשובה ואנו רואים בחברת הבת בקוריאה,Valve S&S, שבבעלותנו פלטפורמת מכירות ושיווק לכלל מוצרי המ-לט בקוריאה וכן פוטנציאל מכירה משמעותי של מוצרי S&S דרך זרוע המכירות של המ-לט ברחבי העולם."

 

המ-לט רכשה את מלוא הון המניות של החברה הקוריאנית .S&S VALVE CO באוגוסט 2018 תמורת 5 מיליון דולר. סכום נוסף של עד 1 מיליון דולר ישולם כתלות בתוצאות הכספיות של החברה. בנוסף לתמורה ובהתאם לסכם הרכישה, שולם סכום של כ-2.3 מיליון דולר ארה"ב בגין התאמות ליתרת ההלוואות הבנקאיות בספרי החברה הנרכשת למועד ההשלמה.

 

לחברה הקוריאנית ניסיון של למעלה מ-35 שנים בפיתוח, ייצור ושיווק של ברזים ושסתומים תעשייתיים לתחום ההולכה של נוזלים וגזים. מוצרי החברה הנרכשת כוללים בין היתר סדרת ברזים קריוגנים העמידים בתנאי טמפרטורה ולחץ קיצוניים של מינוס 196 מעלות צלזיוס, ברזי בקרה הידראוליים וידניים המשמשים לניהול מערכות בקרת זרימה ועוד. מוצרי S&S Valve משמשים בין היתר לתעשיות הגז והנפט, הפטרוכימיה, הספנות (כולל מערכות ימיות להובלת גז טבעי נוזלי), האנרגיה והתעשייה הכללית. באמצעות רכישה זו המ-לט מתכוונת להעמיק ולבסס את פעילותה בקוריאה ומעריכה כי תחום בקרת הזרימה בעל פוטנציאל שוק של כ-40 מיליארד דולר.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    הגיע הזמן בהצלחה למחזיקים

    שחטו אותה יותר מידי
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    אורי עסיס 21/01/2019 10:40