חדשות שוק ההון

הבורסה בתל אביב תיפתח על רקע מגמה מעורבת בעולם

בורסות אסיה מציגות כעת מגמה מעורבת. המסחר בניו יורק ננעל אמש בעליות, החוזים העתידיים בוול סטריט אדומים

מערכת ספונסר 17/01/2019 08:41

א+א-

הבורסה בתל אביב צפויה להיפתח על רקע מגמה מעורבת בעולם; בורסות אסיה מציגות כעת מגמה מעורבת, המסחר בניו יורק נסגר אמש במגמה חיובית, באירופה ננעלו אתמול הבורסות בנטייה לעליות, והחוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על פתיחה אדומה.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי בדולר רציף ובפער שלילי על ת"א 35. מבין חברות המדד, בולטת מניית אופקו הלת’ עם פער שלילי של 3.43%, ומניית אורמת טכנו בפער חיובי של 0.82%.

הבוקר דיווחה חברת אול-יר על תביעה ייצוגית נגדה, שהוגשה בגין פרטים מטעים בדוח הרבעוני של החברה. מדובר בדוח שעסק ברבעון השני של 2018. בנוסף טוענת התביעה לאי פרסום דיווח מיידי בדבר כשלים בבקרה הפנימית. החברה לומדת את התביעה.

אתמול התייחסו בלאומי שוקי הון לפז: "שמרניים, בעיקר בגלל המכפיל". עוד הוסיפו כי "אנו סבורים שהתמחור הקיים קרוב לשווי ההוגן ומותירים את ההמלצה למניית פז על "משקל שוק" ואת מחיר היעד על 575 ₪".

עוד מאירועי יום המסחר הקודם; אפקון בניה זכתה במכרז להקמה של מבנה משרדים עבור משרד הביטחון. היקף הזכייה מסתכם בכ-200 מיליון ₪. הקמת המבנה תיארך 25 חודשים ממועד הוצאת צו תחילת עבודה.

 אינסוליין צופה שיא בהכנסות לשנת 2018 עם צמיחה של 57% בתיק האשראי. בפעילות האשראי החוץ בנקאי החברה מציגה תחזית להכנסות שיא של כ-10 מיליון שקל; החברה מתכוונת לפעול לקבלת דירוג אשראי במטרה לגייס אגרות חוב בשוק ההון.

ביקושים של 1.235 מיליארד שקל בשלב המוסדי של הנפקת אג”ח סדרה ז’ של שופרסל. החברה תגייס כ-553 מיליון שקל בריבית של 3.52%; השלב הציבורי צפוי להתקיים בימים הקרובים.

מודיעין אנרגיה נוטשת את קידוח קונקורד בקליפורניה. קידוח האקספלורציה הסתיים ללא אינדיקציות לכמויות נפט משמעותיות; חלקה של מודיעין בעלויות האיטום והנטישה של האתר מגיע לכחצי מיליון דולר.

 אינטרנט זהב לא קיבלה הצעות לרכישת מניות בי קום. בתום המועד להגשת הצעות, קיבלה החברה רק אינדיקציה אחת לא מחייבת הנמוכה משמעותית מהסכום המבוקש; הדירקטוריון ממשיך לחפש אפשרויות לחיזוק מבנה ההון של החברה.

 מנרב פרויקטים רוכשת מגרש בנתניה להקמת פרויקט מגורים ל-117 יחידות דיור. היקף ההכנסות הצפוי בפרויקט הינו כ- 185 מיליון ₪. הקמתו צפויה להימשך כ- 40 חודשים ממועד קבלת היתר בניה.

תחזית הראל פיננסים: ”על פי האומדנים הראשוניים שלנו גם מדד ינואר צפוי להיות שלילי". בחברה מוסיפים כי "מדד המחירים לחודש דצמבר ירד ב-0.3% ובעקבותיו ירדה האינפלציה ב-2018 ל-0.8%, מעט נמוך מיעדה שנה חמישית ברציפות".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה