מחשבים וטכנולוגיה

דאסו סיסטמס: בשנת 2030 ניסע בהייפרלופים ולכל אחד יהיה רובוט ביתי

על פי סקר שערכה החברה על ציפיות הצרכנים לגבי העיר בשנת 2030 "הצרכנים מצפים לשינוי עצום בכל היבט בחייהם"

חדשות ספונסר 10/01/2019 15:20

א+א-

סקר שבו השתתפו 1,000 מבוגרים בארה"ב מציג תובנות חדשות לגבי מגמות הצריכה העתידיות בבית, בתחבורה, בבריאות ובקמעונאות.  71% מהציבור עתיד להשתמש ברכבים חשמליים, בעוד ש 51% מהציבור ייסעו בהייפרלופ ו-38% במונית אווירית.

 

כ73% ישתמשו במכשירים ביתיים בשליטה מרחוק, כאשר 70% ינהלו מערכות בית חכם, ובנוסף 40% יהיו בעלי רובוטים ביתיים וירטואליים. לדור המילניום צפוי שלל רב של חוויות מותאמות אישית בכל התחומים, אך הם לא יחשפו או ישתפו בקלות נתונים אישיים על מנת לשפר את שירותים הללו.

 

דאסו סיסטמס חשפה כי בשנת 2030 ישולבו בערים טכנולוגיות שונות אשר ישפרו את איכות החיים הכוללת ויעניקו חוויות מותאמות אישית לכל אחד. ממצאים אלו עלו כתוצאה מסקר שנערך בשיתוף עם חברת מחקרי השוק האמריקאית CITE Research .

 

מערכות רכבת הייפרלופ, מערכות בית חכם, תשלומים דרך הניידים ותוכניות בריאות אישיות, כל הן רק כמה מהטכנולוגיות הנחשבות למהפכניות היום ועל פי סקר חדש מצפים בקרב הציבור הרחב שיהפכו לנורמה ב-2030. הסקר עסק בכל נושאי ציפיות הצרכנים לעתיד בנושאי העתיד בבית, בנסיעות, בבריאות ובקמעונאות. בנוסף לקטגוריות הללו עלה כי צופים שינויים חיובים גם בתחומי אבטחה, יעילות אנרגטית ונגישות בעקבות התפתחויות הטכנולוגיות השונות.

 

בין ממצאי הסקר עלה כי היתרון המשמעותי ביותר כתוצאה מההתפתחויות הטכנולוגיות הן חוויות מותאמות אישית, בעיקר בקרב דור המילניום. בקרב בני ה-18 עד ה- 34, הטכנולוגיה תספק חוויות מותאמות לצרכים ורצונות האישיים של כל אחד ואחת. לעומתם המשיבים לסקר שמעל גיל 35 צופים שהקידום הטכנולוגי יספק בראש ובראשונה, איכות חיים טובה יותר.

 

בשנת 2030 הבית שלנו יהיה מאובטח ויעיל אנרגטי יותר. יותר מ-70% מהמשתתפים בסקר העידו שהם ישתמשו במכשירים הנשלטים מרחוק, בעזרים אלקטרוניים מופעלים באמצעות קול וינהלו בית חכם .49% מהם צפויים להשתמש בעזרי בית וירטואליים או ברובוטים.

 

תחבורה וניידות צפויות להיות יותר ויותר חשמליות ויותר מועילות, דבר שיביא לשיפורים בחיסכון בעלויות, בזמני נסיעות ויגביר את הבטיחות בדרכים. יותר מ-70% צפויים לנוע בכלי רכב היברידיים או חשמליים לחלוטין, בעוד שמחציתם צפויים לנסוע בהייפרלופ. 38% ישתמשו במוניות אוויר, אך הנתון המדהים ביותר הוא שיותר מ-75% מצפים לחוויות נוסעים מותאמות אישית, כגון שיפור של נתיבי תחבורה, כאשר הם לא יאפשרו גישה לנתונים אישיים כדי לשפר את השירותים הללו.

 

טיפולי בריאות וטיפול ביתי יהפכו לנורמה. יותר מ-80% מהמשתתפים בסקר מצפים למנוע מחלות ולהאריך את חייהם, כתוצאה מהטכנולוגיה שתאפשר להם לנהל את בריאותם האישית בצורה קלה ויעילה יותר. 83% מהם צופים שתכניות בריאות המבוססות על התנהגות או תזונה יהיו בעלי ההשפעה הגבוהה ביותר, 81% מהמכשירים לתחום הבריאות יהיו מיועדים למתן טיפולים בבית, ו-80% יהיו מערכות מעקב אלקטרוניות.

 

חנויות פיזיות לא ייעלמו, אבל חווית הקניה תשתנה בהתאם לדרכי תשלום ובשימוש בטכנולוגיות הנמצאות בחנות. 84% צפויים להשתמש בתשלומים ניידים ובשירותי משלוח "בכל זמן ובכל מקום" כדי להפוך את הקניות לנוחות יותר, אך 55% חושבים שאין סבירות גבוהה לכך שכל הקניות יהיו וירטואליות ב-2030.

 

מדברי פלורנס ורזלן סגנית נשיא בכירה לפתרונות תעשיה ושיווק בדאסו סיסטמס, "סקר זה על ציפיות הצרכנים לגבי העיר בשנת 2030 מאפשר לנו לגשר על הפערים בין המציאות הטכנולוגית לבין ציפיות הצרכנים לעתיד".

 

 "הצרכנים מצפים לשינוי עצום בכל היבט בחייהם. הצצה זו לחשיבתם מציעה משוב חשוב לחברות לגבי מה לחקור, לפתח ולהאיץ. היא מאשרת את ההשראה שיוזמות מותאמות אישית יהוו קו דומיננטי בכל נושא החדשנות. דאסו סיסטמס תמשיך לתמוך ביוזמות של התעשייה כדי לעמוד בציפיות הללו של הצרכנים באמצעות פלטפורמת ה-3DEXPERIENCE שלנו."

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה