חדשות שוק ההון

הצרות בקבוצת בזק לא נפסקות: מידרוג מורידה דירוג לאג”ח של בי קומיונייקישנס

הורדת הדירוג נוכח המשך הירידה בשווי הסחיר של בזק בחודשים האחרונים, למול היקף החוב הפיננסי; אג"ח ג’ יורד 2.17%

חדשות ספונסר 10/01/2019 10:48

א+א- 1

הצרות בקבוצת בזק לא מפסיקות, אחרי ההודעה על ירידת שווי חברות הבת YES ופלאפון, גם החברה האם בי קומיוניקיישנס חוטפת מכה היום כאשר חברת מידרוג מודיעה על הורדת הדירוג של אגרות החוב מסדרה ב’ וג’ של החברה מA2 ל-A3 עם השלכות שליליות.

 

במידרוג מסבירים כי הורדת הדירוג לאגרות החוב של ביקום נובעת מהערכתם להיחלשות משמעותית בתזרים הדיבידנדים מהחברה הבת "בזק". כמו כן הורדת הדירוג נובעת גם מהערכה לפגיעה בגמישות הפיננסית של ביקום, נוכח המשך הירידה בשווי הסחיר של בזק בחודשים האחרונים, למול היקף החוב הפיננסי והערכתנו להיחלשות הנגישות של החברה למיחזור חוב.

 

הפחתת תחזית הדיבידנדים לביקום נובעת מהודעת בזק מיום 2019.01.08 לגבי אפשרות לירידת ערך בשווי החברות בנות פלאפון, בזק בינלאומי ו-די. בי. אס. לפי הדיווח של בזק, הערכות השווי של החברות הבנות טרם הושלמו, אולם בזק מציינת את האפשרות לירידת ערך מהותית מאוד בשווי חברות הבנות בספרים.

 

בהתאם לכך, מידרוג מביאה בחשבון כי הפגיעה ברווח הנקי של בזק נוכח ההפרשות האפשריות עלולה להיות משמעותית מאוד, עד כדי אי חלוקת דיבידנדים לבעלי המניות של בזק, ובכללם גם ביקום )%34.26 ממניות בזק(, בשנת 2019 ובסבירות מסוימת בשנת 2020 .

 

דירוג החברה מוסיף להיתמך באחזקתה בבזק, שהינה קבוצת התקשורת הגדולה והמובילה בישראל אשר פועלת בענף התקשורת המוערך על-ידי מידרוג כבעל סיכון עסקי בינוני בעיקר נוכח תחרות אינטנסיבית וחשיפה גבוהה לרגולציה מעודדת תחרות.

 

להערכת מידרוג, התמורות המבניות בענף התקשורת והתחרות הגוברת בכלל הסגמנטים, בשילוב מגבלות רגולטוריות )בניגוד למתחרותיה העיקריות( מהווים אתגרים עבור בזק וצפויים להביא לשחיקה בהיקף ההכנסות וברמת הרווחיות, וכנגזר מכך בתזרימי המזומנים.

 

מהלך המכירה של מניות החברה שבידי החברה האם של ביקום, אינטרנט גולד -קווי זהב מצוי בעיצומו, באופן שעשוי להוביל בעתיד הנראה לעין לשינוי במבנה השליטה בבזק ובביקום. מידת ההצלחה של מהלך המכירה עדיין אינה וודאית ומהלך זה עשוי להימשך מספר חודשים. מידרוג מתקשה להעריך בשלב זה את השלכות החלפת השליטה, גם אם זו תתרחש.

 

הודעת בזק על הפחתת הערך בחברות הבנות, בתוספת ההודעה של מידרוג הבוקר עלולים לפגוע בתמחור של בי קומיונייקישנס ובניסיונות למכור אותה. מניות החברה ירדו בשלושת החודשים האחרונים ב-37% וב-12 החודשים האחרונים ירדו ב-65%. המניה נסחרת במכפיל הפסד. הבוקר מאבד האג"ח מסדרה ג’ 2.17% ומניית בי-קום צונחת ב-5.5%

 

כתבות נוספות

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    בי קום יכולה לסגור אין בה צורך

    היא גם לא מעניינת את הנהלת בזק...אולי הם אפילו היו מעדיפים שביקום תיסגר
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    Ronen22 10/01/2019 10:56