חדשות שוק ההון

הבורסה בתל אביב תיפתח על רקע מגמה מעורבת בעולם

בורסות אסיה מציגות כעת מגמה מעורבת. המסחר בניו יורק ננעל אמש בעליות, החוזים העתידיים בוול סטריט אדומים

מערכת ספונסר 10/01/2019 08:53

א+א-

הבורסה בתל אביב צפויה להיפתח על רקע מגמה מעורבת בעולם; בורסות אסיה מציגות כעת מגמה מעורבת, המסחר בניו יורק נסגר אמש בעליות, באירופה ננעלו אתמול הבורסות במגמה חיובית והחוזים העתידיים בוול סטריט אדומים לפי שעה.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער חיובי בדולר רציף ובפער שלילי על ת"א 35. מבין חברות המדד, בולטת מניית טבע עם פער חיובי של 1.29%, ומניית אופקו הלת’ בפער שלילי של 1.40%.

הבוקר דיווחה אפריקה מגורים על שתי התקשרויות עם חברה בבעלות דניה סיבוס, לביצוע שני פרויקטים של תמ"א 38; האחד בגבעתיים והשני בתל אביב. היקף שני ההסכמים ביחד כ – 58 מיליון ₪.

אתמול דיווחה רובוגרופ כי נחתם הסכם לביצוע פרויקט בתחום החינוך במדינה במערב אפריקה. היקף הפרויקט מוערך בכ-18 מיליון דולר; במקביל, ניתנה ללקוח ערבות ביצוע ממוסד פיננסי מקומי בסך של כ- 4.5 מיליוני דולר ארה"ב עבור הפרויקט.

מפעיל התקשורת האמריקאי Tier 1 בחר בפתרון של אלוט לאבטחת רשת IOT ציבורית. פתרון אבטחת הרשת של אלוט, ,IoTSecure נבחר לאור יכולות האבטחה שלו, היותו מותאם NFV ומוכן לשימוש ברשתות G5.

איי.די.או מעריכה ששווי הנכסים שלה בגרמניה גדל ב-270 מיליון אירו; חברת הבת איידיאו פרופרטיס קיבלה אינדיקציה לפיה שווי הנכסים שלה מוערך ב-4.1 מיליארד אירו. לאור זאת המניה עולה 3.25%.

פלוריסטם: טיפול חדשני משליות של נשים לאחר לידה מנע קטיעת רגל. התרופה של פלוריסטם טיפלה בהצלחה בישראלי בן 36 עם מחלת ברגר שקיבל טיפול חמלה.

כלכלני לאומי פרסמו אתמול הערכה לפיה ”2018 הסתכמה בגירעון תקציבי קרוב ליעד אולם הגירעון ב-2019 עלול להיות גבוה יותר”. עוד מעריכים כי בשנת 2019, שהיא שנת בחירות, הגירעון התקציבי עשוי להסתכם ביותר מ-3% תוצר.

החשב הכללי הודיע אתמול על ביצוע הנפקת אג”ח ממשלתי במטבע אירו. הפעם האחרונה בה הנפיקה מדינת ישראל אג"ח בשוק האירו, הייתה בינואר 2017, אז הונפק סכום של 2.25 מיליארד אירו לטווחים של 10 ו-20 שנה.

לאומי שוקי הון על כיל וסקטור האשלג: מעדכנים מינורית את מחיר היעד ל - 23 ₪, מותירים את ההמלצה למניית כיל על משקל שוק; "הכנסות הרבעון השלישי, בסך 1.37 מיליארד דולר, היכו את ציפיות הקונצנזוס".

סקירת אקסלנס: "היקף האג”ח בתשואות שלילית חזר לעלות, היצע הזדמנויות ההשקעה בתשואה גבוהה נעלם ומותיר שתי ברירות: הורדת ריבית עד 2020 או האטה כלכלית חדה".

 הבינלאומי הגיע להסכמות עם הוועד - עד 180 עובדים יפרשו מרצון. במסגרת מהלכי ההתייעלות של הבנק, הושגו הבנות לתוכנית פרישה מרצון; העובדים שיפרשו יקבלו 170% פיצוי.

 אנלייט אנרגיה חתמה על הסכם כוונות למימון פרויקט הרוח בקוסובו. 3 גופים פיננסים יממנו 70% מעלות הפרויקט; היקף המימון 100-130 מיליון אירו.

 

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה