חדשות שוק ההון

מנועי בית שמש השלימה עסקה לרכישת חברת חישולי כרמל

רכשה את מלוא מניותיה של יצרנית החלקים למנועי סילון לתעופה מידי פראט אנד וויטני, תמורת 58.5 מיליון דולר; היקף הסכמי המסגרת של בית שמש לאחר השלמת העסקה עומד על כ-1.8 מיליארד דולר

חדשות ספונסר 08/01/2019 10:25

א+א-

חברת מנועי בית שמש שבשליטת קרן פימי, הודיעה היום על השלמת העסקה האסטרטגית לרכישת חישולי כרמל מפראט אנד וויטני (מקבוצת UTC- United Technologies Corporation ), תמורת כ-58.5 מיליון דולר. הנהלת חישולי כרמל צפויה להמשיך להוביל את החברה תחת הבעלות החדשה של מנועי בית שמש.

 

חישולי כרמל נוסדה בשנת 1961 ונרכשה בשנות ה- 90 ע"י פראט אנד וויטני. בחברה מועסקים 225 עובדים ומפעלה ממוקם בטירת הכרמל. החברה פועלת בתחום ייצור חלקים למנועי סילון לתעופה והיא בעלת כל ההסמכות המחמירות הנדרשות לייצור בתחום זה. מנועי בית שמש הינה לקוחה של חישולי כרמל, כאשר חישולים מהווים חומר גלם לפעילותה של מנועי בית שמש בתחום ייצור החלקים, והרכישה מהווה תוספת טבעית וסינרגטית לשרשרת האספקה של מנועי בית שמש. ייצור חישולים כרוך בשימוש בטכנולוגיה ייחודית ומורכבת אשר תתרום ליכולות הייצור והשיווק של קבוצת מנועי בית שמש.

 

רם דרורי, מנכ"ל מנועי בית שמש מסר: "אני גאה ונרגש לצרף את חישולי כרמל, חברה עם הון אנושי איכותי ביותר, למשפחת מנועי בית שמש. רכישה זו מעצימה את יכולותיה של מנועי בית שמש בשרשרת הערך בתחום ייצור החלקים על ידי הרחבת את סל המוצרים שהקבוצה מספקת ללקוחותיה וללקוחות חישולי כרמל תוך מיצוב הקבוצה כספקית פתרונות מקיפים ללקוחות (One Stop Shop). הרכישה מביאה את מצבת העובדים של כלל הקבוצה למעל 1,000 עובדים, ומהווה ביטוי נוסף לאמונתנו בתעשייה הישראלית ובעובד הישראלי. אני סמוך ובטוח שביחד עם חישולי הכרמל, נוכל להאיץ את השגת המטרה המשותפת שלנו למצב את הקבוצה כשחקן איכותי ומוביל בעל יכולות ייצור מגוונות וייחודיות בעולם התעופה הצומח. אני מודה בהזדמנות זו לפראט אנד ויטני אשר תמשיך להוות לקוח משמעותי ומיוחד של הקבוצה כולה, וכן להנהלת חישולי כרמל וציבור העובדים על האמון ושיתוף הפעולה, אשר ימשיכו להוות בסיס להצלחת כלל הקבוצה לעוד שנים רבות."

 

היקף הסכמי המסגרת של קבוצת מנועי בית שמש (כולל חישולי כרמל) עומד לאחר העסקה על היקף של כ-1.8 מיליארד דולר (סכום מוערך) צפי הכנסות על פני 14 שנים.

 

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה