הבורסה בתל אביב תיפתח על רקע העליות בניו יורק

אמש ננעל המסחר בוול סטריט במגמה חיובית, החוזים העתידיים מצביעים כעת על עליות. פערי ארביטראז’ חיוביים על ת"א 35: אופקו הלת’ בפער של 6.43%

מערכת ספונסר 08/01/2019 09:09

א+א-

הבורסה בתל אביב צפויה להיפתח על רקע העליות בארה"ב; החוזים העתידיים בניו יורק מאותתים לפי שעה על פתיחה חיובית. אמש ננעל המסחר בוול סטריט בעליות. המסחר באסיה מתנהל כעת במגמה מעורבת, ובאירופה ננעל יום המסחר הקודם בירידות שערים.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי בדולר רציף ובפער חיובי על ת"א 35. בולטות מניית גזית גלוב בפער שלילי של 0.25%, ומניית אופקו הלת’ בפער חיובי של 6.43%.

יום המסחר הקודם אופיין במספר הודעות מאקרו; על פי החלטת הנגיד החדש, הריבית במשק נותרת ללא שינוי בגובה 0.25%. הוועדה המוניטרית מעריכה שתוואי העלאת הריבית בעתיד יהיה הדרגתי וזהיר.

עוד פורסם כי השכר הממוצע במשק עלה ל-10,303 ₪ בחודש, אך יחד עם זאת, 67.5% מהעובדים מרוויחים פחות ממנו. מספר המשרות במשק עלה ל-3.641 מיליון, עלייה של 1.8% לעומת אוקטובר 2017.

מדרוג הודיעה על היפוך מגמה ועלייה משמעותית בעלויות גיוסי חוב בישראל. סך היקף גיוס החוב הציבורי הסחיר בשנת 2018 ירד לסכום של 61.2 מיליארדי שח. בחודש דצמבר 2018 עלו התשואות בטווח של עד כ-60 נקודות בסיס ביחס לחודש המקביל אשתקד.

267,070 כלי רכב נוספו לכבישי ישראל בשנת 2018, נתון המכיל עלייה של 22.4% ביבוא רכבים פרטיים. הכנסות המדינה ממס הקניה על רכבים עלו בשיעור זהה. סך כל היבוא בשנת 2018 הסתכם ב- 71.5 מיליארדי דולר.


הראל פיננסים פרסמו אתמול סקירה בה השוו את הפסימיות של האג”ח בארה"ב מול האופטימיות במניות, והמליצו "לא לפעול בצורה פזיזה בשוק כה תנודתי, לא להיות באופוריה כשהשוק מסיים בעליות חדות כמו ביום שישי ולא להיות ב"דאון" ולחסל תיקים כשהשוק מסיים כמו יום קודם".

 אלגומייזר דיווחה על שנת שיא עם הכנסות של 156 מיליון שקל במהלך 2018. ההכנסות, כפי שנרשמו בספרי החברה, עולות בכ - 13% מעל לתחזית. ברבעון הרביעי הסתכמו ההכנסות בכ - 48 מיליון שקל.

היו”ר ובעל השליטה בברוקלנד בועז גלעד התפטר, הדו”חות הכספיים לא הוגשו והמסחר באג”ח הושעה. על פי גלעד, התנהלות מחזיקי האג"ח היא אגרסיבית ואין מאחוריה כוונה להבריא את החברה. סמנכ"לית הכספים אף התפטרה בעקבותיו.

 לאומי שוקי הון פרסמו אתמול סקירה על מניית סלקום: "ההמלצה נותרת משקל שוק. מחיר היעד שלנו למניית סלקום לא עולה מאחר ותוצאות החברה ב-2018 היו נמוכות מהצפי שלנו", כתבו.

סימנטק ופורטינט מאחדות כוחות: יספקו את שירות אבטחת הענן המקיף ביותר. פתרון הגנת נקודות הקצה של סימנטק ישולב בעתיד בפלטפורמת מארג האבטחה של פורטינט, ויספק ללקוחות מודיעין איומים בזמן אמת אשר ניתן לפעול לפיו.

עוד דווח אתמול כי כלל ביטוח ופיננסים רוכשת 50% מהזכויות במגדל Studio Tower בבני ברק. עלות הרכישה 120 מיליון ₪; כלל תצטרף כשותפה לפרויקט כאשר זו עסקת הנדל"ן השלישית של כלל ביטוח השנה.

מור השקעות חתמה הסכם לרכישת שליטה ותחזיק 52% במגנה, העוסקת בפעילות ברוקראז’ בניירות ערך עבור גופים מוסדיים בחו"ל; מור תתן למגנה הלוואת בעלים בסך של 1.8 מיליון ₪.

מודיעין: החל הקידוח בפרויקט Concord בקליפורניה. היקף משאבי הגז והנפט בפרויקט זה מוערך בכ-15.1 מיליון חביות נפט; עלות הקידוח מוערכת בכ-600 אלף דולר.

 אלביט מערכות זכתה בחוזה בהיקף של כ – 15 מיליון דולר מאנרג’יאן ישראל. תספק פתרון אבטחה לפלטפורמת ההפקה של מאגרי הגז כריש ותנין; החוזה נחתם לשנתיים והתמיכה הלוגיסטית תמשך 10 שנים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה