חדשות שוק ההון

הזגזוג של אופקטרא אמור להדאיג את המשקיעים?

העסקה עם הוליווד מדיקל בוטלה; ההנפקה בארה"ב לא יוצאת לפועל; ועכשיו גם שיתוף הפעולה עם היי פארמה נתקל בקשיים; המניה התרסקה היום 16.41%

חדשות ספונסר 06/01/2019 16:19

א+א- 2

חברת אופקטרא הודיעה בחודש מרץ השנה על כוונתה להיכנס לתחום הקנאביס הרפואי. מאז דיווחה על התקשרות לרכישת חברת הוליווד מדיקל העוסקת בתחום ההשבחה של צמח הקנאביס, אך כעבור מספר שבועות הודיעה כי ההתקשרות לא תצא לפועל.

 

כחודש לאחר מכן הודיעה החברה על כוונתה להירשם למסחר בארה"ב, בתיווך חברת פיור קפיטל של כפיר זילברמן, גם הכוונה הזו לא יצאה לפועל בינתיים. עוד חודש חלף והחברה הודיעה כי היא מנהלת מו"מ עם חברה בארה"ב הרשומה למסחר בשוק המשני (OTC), בתיווך פיור קפיטל. עוד כמה שבועות חולפים ואז מגיעה גם ההודעה על שותפות עם פנטזי לצורך מיזוג והשקעה בהיי פארמה, לאחר שזו הודיעה על ביטול עסקה דומה עם חברת מדיוי.

 

היום מודיעה אופקטרא כי המו"מ אותו היא מנהלת עם חברת היי פארמה של קיבוץ רמות מנשה נתקל בקשיים. על פי הדיווח האחרון, הודיע הקיבוץ לחברה כי לאור אי הוודאות שקיימת, לאור המצב בשווקים, לגיוס כספים על ידי החברה לטובת העסקה, בשלב זה הקיבוץ בוחן אפשרויות נוספות לגיוס הון פרטי מול צדדים שלישים. תוצאות גיוס ההון האמור עשויות להוביל לשינוי בתנאי העסקה או באי קיום העסקה בכללותה

 

יודגש כי הקיבוץ אישר כי ברצונו שהמו"מ בין הצדדים ימשיך להתקיים, ללא הגבלה בזמן, כאשר הקיבוץ מפה שהחברה תייצר וודאות לגבי רכיב ההון הנדרש, לטובת השלמת עסקה.

 

בהתאם להחלטת הקיבוץ, בכוונת אופקטרא לבחון אפשרויות גיוס הון העומדות בפניה, באופן שיאפשר הגדלת סיכויי העסקה. החברה מבקשת לציין שכוונת החברה לבחון עסקאות נופסות למקרה שבו עסקת היי פארמה לא תושלם.

 

בחודשים האחרונים מדווחות יותר ויותר חברות על כוונתן להיכנס לתחום הקנאביס. בעשרות הודעות שמוציאות החברות הן מדווחות מדי יום על הצהרת כוונות ומזכרי התקשרויות עם חוות גידול, חברות גידול והפצה, בארץ ובעולם. אולם באותה מהירות שבה מופיעות ההודעות על ההסכמים וההבנות, כך הן גם נעלמות או מתבטלות.

 

 

 

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  הקשיים להשלמת העיסקה

  באים מצד הקיבוץ אני מניח שהחברה תדע לגייס את הכספים ממשקיעים פרטיים והעסיקה תוכל להתממש. במידה ולא בטח ימצאו חברה חדשה להתמזג אליה וחובת ההוכחה תכול על תוצאות עיסקיות ולא על סמך חלומות כמו יתר הסקטור
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  מיקו37 06/01/2019 16:49

 2. 2
  גם המיזוג לא יצא לפועל

  ימצאו חברה אחרת טובה למיזוג וגם ככה נסחרת בשערים טרום הכניסה לקנאביס

  אופקטרא 06/01/2019 16:40