כיטוב פארמה חתמה על הסכם שיווק והפצה בארה”ב של התרופה Consensi

כיטוב צפויה לקבל תשלומים בסך 3.5 מיליון דולר בהתאם לעמידה באבני דרך וכן 40%-60% מהרווח הנקי ממכירות התרופה; מניות החברה מזנקות 32%

חדשות ספונסר 03/01/2019 14:44

א+א- 1

חברת כיטוב פארמה העוסקת בפיתוח תרופות, הודיעה היום (ה’) כי חתמה על הסכם שיווק והפצה בלעדי עם חברת Coeptis Pharmaceuticals עבור השוק האמריקני. Coeptis תמכור בארה"ב את תרופת הקומבינציה של כיטוב- Consensi™, המיועדת לטיפול משולב בו זמנית בכאבי דלקת פרקים ניוונית (Osteoarthritis) וביתר לחץ דם.

 

במסגרת הסכם המסחור שנחתם בין החברות, צפויה כיטוב פארמה לקבל מ-Coeptis סך של 3.5 מיליון דולר ב-2019 בהתאם לעמידה באבני דרך, כאשר התשלום הראשון התקבל כבר עם החתימה על ההסכם. התשלומים הנוספים ישולמו בהתאם לעמידה באבני דרך נוספות, עם השלמת תכנית ה-CMC (Chemistry, Manufacturing, Control) ועם ביצוע עסקת המכירה המסחרית הראשונה בארה"ב.

 

בנוסף, לכיטוב פארמה ישולמו בין 40%-60% מהרווח הנקי שינבע ל-Coeptis ממכירות התרופה. ההסכם הינו לתקופה של 15 שנה עם אופציה להארכה של שנתיים נוספות וכולל תנאים מקובלים נוספים וכן תנאים שאריתים מסוימים במקרה של סיום ההסכם..

 

תרופת ה-Consensi, שהינה מוגנת בפטנט בארה"ב עד 2030, צפויה להיות מושקת במהלך 2019, ותהיה התרופה היחידה מסוג NSAID שעל התווית שלה יצוין כי היא מפחיתה לחץ דם וכתוצאה מכך מפחיתה את הסיכון להתקף לב, שבץ ומוות. בעבור המטופלים, התרופה מטפלת בשני מצבים רפואיים בו זמנית, ובכך מגדילה את הנוחות (גלולה אחת במקום שתיים) ולכן הטיפול באמצעותה עשוי להוזיל את סכום ההשתתפות של החולה. הטיפול בתרופה גם עשוי לשפר את התאמת המינונים למטופלים ובכך לשפר את מצבו הבריאותי של המטופל ולהפחית את עלויות הטיפול הרפואי הכוללות.

 

ההסכם עם Coeptis Pharmaceuticals הוא הסכם הרישוי וההפצה השלישי של כיטוב פארמה, כחלק מתוכניות המסחור העולמיות של ה- Consensi ™. כיטוב חתמה בעבר על הסכמי רישוי והפצה של התרופה בסין ובדרום קוריאה, והחברה בוחנת בימים אלה הסכמי מסחור נוספים בשווקים העיקריים בעולם.

 

"הסכם המסחור עבור Consensi ™ בארה"ב נבנה כך שיביא לאופטימיזציה בתזרים המזומנים לטווח קצר וארוך של כיטוב, מה שמאפשר לנו להמשיך לפתח ולספק תרופות חדשניות נוספות, תוך מיקסום ההחזר על ההשקעה (ROI) לבעלי המניות שלנו. אנו שמחים מאוד על ההזדמנות לעבוד עם Coeptis וצוות המנהלים המצוין שלה, שחתום על הצלחות מרשימות בתעשיית התרופות, ואנו מצפים לכך ש- Consensi תשפר השימושיות (compliance) של החולים ואת הטיפול של חולים עם כאבי דלקת פרקים ניוונית", אמר מנכ"ל כיטוב פארמה, יצחק ישראל והוסיף, "בארה"ב, כ-44% מהמבוגרים סובלים הן מיתר לחץ דם והן מדלקת פרקים. נכון לעכשיו, חולים אלה אינם מטופלים כראוי. אנו מאמינים כי מסחור מוצלח של ה-Consensi בארה"ב יהווה ארוע מיצר ערך לכיטוב".

 

דייויד מהאליק, מנכ"ל Coeptis, אמר כי "תרופת ה-Consensi תשפר באופן משמעותי את הטיפול בחולים הסובלים משני מצבים כרוניים נפוצים, תספק תוצאות קליניות משופרות ותהווה ייתרון כלכלי עבור ספקיות שירותי הבריאות. אנו צופים כי השקת Consensi תערך במחצית השנייה של 2019 והתרופה תהא זמינה באופן נרחב למיליוני אמריקאים שיוכלו ליהנות מהטיפול המשולב".

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    ההשקה של consenci בקרוב מאוד...היצור כבר התחיל בדקסל

    שלמה 17/02/2019 02:08