Celeno גייסה 10 מיליון דולר בהובלת קרן אייריס קפיטל

Celeno המתמחה בפיתוח שבבי WI FI תשתמש בכספי ההשקעה כדי להרחיב את פעילותה באירופה ולהיכנס לתחום ה-IOT

חדשות ספונסר 02/01/2019 12:15

א+א-

קרן ההשקעות האירופאית Iris Capital הודיעה היום (רביעי 2.1.19) כי הובילה השקעה אסטרטגית של 10 מיליון דולר בחברה הישראלית Celeno - העוסקת בפיתוח טכנולוגיות Wi-Fi חדשניות. להשקעה הנוכחית הצטרפו המשקיעים הקיימים ב-Celeno, והמימון ישמש את החברה לפיתוח מוצרים חדשים ולהתרחבות בשווקי מפתח באירופה.

 

רשתות Wi-Fi הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו. עם למעלה מ-10 מיליארד מכשירים מבוססי Wi-Fi הפועלים בעולם, חיבור  Wi-Fiהפך לנכס אסטרטגי עבור ספקי גישה, המאפשר הפצת העברה של נתונים, וידאו ויישומי IoT בבית. העלייה בנפחי המידע, והתלות הגוברת ב-Wi-Fi כתשתית ביתית, הזניקה את הביקוש לחיבור אלחוטי בנפח גבוה (Gigabit Wi-Fi) ומציבה אתגר לרשתות Wi-Fi סטנדרטיות שמעולם לא תוכננו להתמודד עם עומסים גבוהים כל כך.

 

הטכנולוגיה של Celeno מתאימה את התשתית הקיימת לצרכים הדינמיים של העתיד. בעזרת שילוב של שבבים ייחודיים ותוכנה, מציעה Celeno טכנולוגיית Wi-Fi שמצליחה להפיק מהחיבור לרשת יכולות חדשות, תוך חיסכון משמעותי במשאבים.

 

ערכות שבבי ה-Wi-Fi של Celeno מוטמעות כיום במוצרים כדוגמת ראוטרים, מגברי Wi-Fi וממירים מתקדמים של יצרניות ציוד הקצה המובילות בעולם כגון ARRIS, Compal ו-Samsung, המותקנים בעשרות מיליוני בתים בעולם באמצעות ספקי גישה כמו Charter Communications (Time Warner Cable לשעבר) בארה"ב ו-Vodafone ו-Liberty Global ביותר מ-15 מדינות באירופה ודרום אמריקה. טכנולוגיות ה-Wi-Fi של Celeno מציעות פתרונות QoS לניהול איכות השידור, יכולות לניהול ואופטימיזציה של רשתות ואנטנות חכמות המאפשרות יכולות Gigabit Wi-Fi אמיתיות.

 

Celeno, שהוקמה בשנת 2005, מעסיקה מעל 150 עובדים. לחברה משרדים ברעננה, בארה"ב, באירופה ובאסיה. המשקיעים הנוכחיים בחברה כוללים את Cisco, Liberty Global, Pitango, 83North, Vintage RedDot, Poalim Capital Markets וקרן מימון ההמונים OurCrowd. קרן הון הסיכון האירופית Iris Capital פעילה כבר למעלה מ-30 שנה בתחום הכלכלה הדיגיטלית. הקרן, שמרכזה בפריז, תומכת בפורטפוליו מגוון של חברות ממשרדים בברלין, סן פרנסיסקו, תל אביב, טוקיו ודובאי. בישראל השקיעה Iris Capital בחברת הסייבר Secret Double Octopus ובחברת האינטרנט Hola. ירון רוזנבאום, השותף הישראלי ב Iris Capital, יצטרף כמשקיף לדירקטוריון Celeno.

 

Celeno צפויה לחשוף בתחילת 2019 את הדור הבא של ערכות השבבים לתקן החדש Wi-Fi 6 (802.11ax) שיכללו חידושים שטרם קיימים בשוק, לרבות ElasticMIMO - טכנולוגיה שצפויה לשנות מן היסוד את התכנון והאפיון של נקודות גישה ותאפשר הכפלת הביצועים תוך צמצום ניכר בגודל הפיזי של ההתקנים ובעליות הייצור.

 

"אנו מאמינים שהדור הבא של פתרונות ה-Wi-Fi שלנו יספקו ערך משמעותי לשוק האינטרנט הנוכחי, וכן לשווקי IoT מתפתחים נוספים כגון בתים חכמים, ערים חכמות, בנינים חכמים, רכבים אוטונומיים והתקני בריאות דיגיטליים" אמר גלעד רוזן, מייסד ומנכ"ל Celeno. "Iris Capital היא קרן הון סיכון מהמובילות באירופה ואנו סבורים שהיא תוכל לסייע רבות בהמשך ההתפתחות שלנו בשווקי מפתח באירופה הודות לרשת הקשרים הענפה, המומחיות וההשפעה הגדולה שלה בשווקי המפתח ביבשת".

 

"העולם נמצא בעיצומה של מהפכה שתביא אינטרנט במהירויות גבוהות (גיגהביט ומעלה) לכל בית", אמר ירון רוזנבאום, שותף בקרן Iris Capital. "רוב מכשירי הקצה בעולם מתחברים לאינטרנט דרך Wi-Fi וכדי לאפשר מהירויות כאלו באמצעות Wi-Fi - במיוחד לאור העומס והרעש בתחומי התדרים הרלוונטיים - יש צורך בפריצות דרך טכנולוגיות משמעותיות. הצוות של Celenoבנה לעצמו מוניטין של אחד מצוותי ה-Wi-Fi הטובים בעולם, ופיתח טכנולוגיות Wi-Fi פורצות דרך. המוצרים העתידיים של Celeno, שאנו צופים שיקפיצו את עולם ה-Wi-Fi למחוזות חדשים, המיצוב האסטרטגי של Celeno בתעשייה, והקשרים שלנו עם ספקי תקשורת ושירותים ברחבי אירופה - הפכו עבורנו את ההשקעה בחברה לסינרגטית ביותר. אנו גאים להיות חלק מהצוות האיכותי של Celeno, שפורץ דרך בתחום שהופך להיות קריטי לתעשייה".

 

Iris Capital היא קרן הון סיכון אירופאית המתמחה בכלכלה דיגיטלית. הקרן תומכת ביזמים בשלבים שונים של בשלות, החל מסטרטאפים צעירים ועד לחברות בצמיחה. מחוץ לאירופה, הקרן מתמקדת בסטרטאפים בשלבים מתקדמים. הקרן פועלת מזה למעלה מ-30 שנה בתחום והיא בעלת  פורטפוליו של חברות במגוון מוקדים עסקיים, לרבות פריז, ברלין, סן פרנסיסקו, תל-אביב, טוקיו ודובאי. IrisNext, המשקיעים בקרן החדשה של Iris Capital, כוללים שחקנים כמו אורנג’, פובליסיס, Valeo, Bpifrance ו-BRED Banque Populaire.

 

Celeno מספקת פתרונות Wi-Fi, שבבים חכמים וטכנולוגיות ענן במטרה להרחיב את תחום ה-Wi-Fi לעולמות חדשים, החל מבתים חכמים, ערים חכמות, בניינים חכמים ותעשיות מחוברות. טכנולוגיית התוכנה והשבבים של החברה שולבו במוצרי Wi-Fi והתקנים של יצרניות ציוד, והוטמעו בעשרות מיליוני בתים ברחבי העולם על ידי 100 מספקיות הגישה הבינלאומיות. לחברה שהוקמה ב-2005 משרדים ומרכזים בישראל, בארה"ב, באירופה ובאסיה והיא נתמכת ע"י משקיעים פיננסיים ואסטרטגיים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה