חדשות אנליסטים

לאומי שוקי הון על בז”ן: שנת 2019 טובה

" אנו מותירים את ההמלצה למניית בז"ן על "משקל יתר", ואת מחיר היעד על 2.2 ש"ח"

חדשות ספונסר 02/01/2019 12:00

א+א-

אלה פריד, אנליסטית בכירה לתחום האנרגיה בלאומי שוקי הון, מפרסמת המלצה על מניית בז"ן:

אנו מותירים את ההמלצה למניית בז"ן על "משקל יתר", ואת מחיר היעד על 2.2 ש"ח. מיתנו מינורית את תחזית המרווח לשנת 2020 , בשיעור של כ- 5% , והבאנו בחשבון גם את התחזקות שער הדולר מאז פרסום ההמלצה הקודמת.

 

אנו רואים את סקטור הזיקוק כאטרקטיבי בכלל ואת בז"ן כמניה מומלצת בפרט, עם אפ-סייד שעלה לכדי 24% בזכות התמיכה במרווחי הזיקוק שמעניקות תקנות ה- IMO לתעבורה ימית, והביקושים החזויים לתזקיקי ביניים. נציין כי ההנחות שלנו נותרות זהירות, בשל הסיכון הכפול הטמון בשוויים הפיננסיים, הן למכפילי הסקטור והן לסביבת המאקרו - שהיא אחד הגורמים המרכזיים המשפיעים על הסחר העולמי ועל מרווחי הזיקוק.

 

נציין כי מתחילת השנה הניבה מנית בז"ן תשואה כוללת של כ- 8% , מול תשואה שלילית של כ- 2% שהשיא מדד ת"א 125 . ברמת מחירי הנפט הקיימת כיום ( 53$ לחבית ברנט), גם בתנאי האטה מתונה בכלכלה מתקיימת סבירות חזקה למרווחים שפירים. מחירי הנפט צפויים להתחזק על פי ההערכות בפברואר, שכן אז צפוי לבוא לידי ביטוי הוויסות שעליו סיכמו באופ"ק. עם זאת, מכיוון שמדובר בשנת בחירות בארה"ב, הרי שאין צפי ממשי לחזרה לרמות של 80$ -70$ לחבית. חשוב להזכיר כי בתקופת החגים ובינואר קיימת בדרך כלל חולשה במרווחי הזיקוק באירופה ועיכובים באיסוף הנתונים. זאת הסיבה שהמחצית השנייה של Q1 ורבעון האביב, הנחשב לחזק ביותר בסקטור, יהיו משמעותיים מאוד לקבלת אינדיקציות.

 

תחזית זהירה: מיתנו קלות את התחזית לשנים 2019 ו- 2020 , למרווח של 7.8$ ו- 9.8$ לחבית, בהתאמה. עם זאת, אנו ממשיכים להחזיק בתזת השקעה החיובית, שכן האטה כלכלית ללא מיתון עשויה לתמוך במחירי נפט מתונים. רמות מחירים נוחות צפויות לסייע לתעשיית הזיקוק ליהנות מרמת מרווחים חריגה ולאפשר לתעשיית הספנות "לגלגל" את המרווחים אל הלקוחות מבלי לפגוע בהיקף הסחר העולמי.

 

תחזית שנתית לשנת 2018 עומדת בעינה: אנו צופים EBITDA שנתי מאוחד (מנוטרל) של כ- 500 מ’ לא כולל השפעת תקן חכירה, $ ו- Capex בסך של כ- 200 מיליון דולר.

 

שורה תחתונה: מגזר הזיקוק האירופאי צפוי ליהנות מהידוק שוק תזקיקי הביניים, הצפוי להתבטא במרווים גבוהים של בתי זיקוק שברשותם מתקני פיצוח משוכללים. מודל תחזית זרים המזומנים שלנו גוזר לבז"ן אפ-סייד של 24% ומצדיק המלצת "משקל יתר".

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה