עדיין תקועים עם פק”מ? הנה 3 אופציות טובות בהרבה

פיקדון קצר מועד הוא כבר מזמן לא אפיק ההשקעה שיביא אתכם למנוחה ולנחלה. מחפשים אופציות טובות יותר? הנה כמה אופציות שכדאי לכם להכיר

מערכת ספונסר 01/01/2019 16:17

א+א-

בנק הוא מוסד פיננסי שמטרתו לייצר רווחים מתוך יציבות. בניגוד לבתי השקעות לדוגמא, הבנק כפוף לדרישות מחמירות ומתונות ולכן גם מסלולי הפיקדונות שהוא מציע אינם אטרקטיביים. המפסידים העיקריים מכך הם הלקוחות שיש להם סכומי כסף פנויים, כי מבחינתם העברה לפיקדונות היא בזבוז של אנרגיה, זמן ומשאבים.

 

כיום כבר ברור שפיקדונות סולידיים כגון פק"מ (פיקדון קצר מועד) לא מסוגלים לייצר את התשואה המבוקשת. אם מוסיפים לזה את המצב במערכת הבנקאית ואת הריבית הנמוכה, מגלים שיש אופציות טובות בהרבה. הנה 3 מהן:

 

1. ניהול תיקי השקעות

האפשרות לבצע ניהול תיקי השקעות דרך חברה חיצונית טורפת מחדש את הקלפים בכל הנוגע להפקת תשואה פאסיבית מחיסכון. אם יש לכם סכום כסף פנוי, האופציה האידיאלית עבורכם תהיה לתת לחברת השקעות מקצועית לנהל אותו. במסגרת ניהול מן הסוג הזה אתם תהיו אלו שמפיקים את התשואה, בעוד אנשי מקצוע ידאגו להרחיק מכם סיכונים ולקרב אליכם רווחים.

 

היתרון של ניהול תיקי השקעות בא לידי ביטוי בבחירת מסלול בהתאם לצרכים ולמאפיינים האישיים. בפועל, המשמעות היא שאתם בוחרים האם להשקיע במסלול סולידי, מנייתי או משולב ועד כמה לסכן את ההון לטובת הפקת תשואה.

 

2. נדל"ן מניב

ענף הנדל"ן נחשב גם הוא לאפיק אטרקטיבי של תשואה אך הבעיה היא מחירי בתים גבוהים שמקשים על משקיעים להיכנס אליו. האלטרנטיבה בהקשר הזה יכולה להיות נדל"ן מניב, שהוא נכס בעל ערך כספי גבוה ויכולת לייצר תזרים מזומנים.

 

נדל"ן מניב יכול להיות כל סוג של נכס שאפשר להשכיר והבחירה היא פונקציה של הסכום שאותו מעוניינים להשקיע. במקביל, מומלץ להשתמש בהשקעות נדל"ן כאלה בעזרת מנוף פיננסי וכך לצבור מספר נכסים עם הון עצמי קטן יחסית. בשביל זה צריך לבחור היטב את פתרונות המימון ולוודא שהתשואה מהנכס גבוהה מעלות הריבית שאותה הבנק מחייב בתמורה למימון העסקה. 

 

3. השקעה בעסק

סכומי כסף קטנים יחסית מאפשרים לכל משקיע להשתתף בהכנסות של עסקים. המשקיעים יכולים לבחור האם להצטרף לעסק בשלבי הקמה, בשלבים שבהם הוא פעיל או כאשר מתבצעת החלפת בעלים. כמובן שלכל סיטואציה יש משמעות אחרת מבחינת גובה ההשקעה הכספית והתשואה, אך עדיין מדובר על מסלול אטרקטיבי עם פוטנציאל גבוה.

 

בשורה התחתונה, כמעט כל אופציה שלא קשורה לפיקדון סולידי בבנק תהיה עדיפה על פק"מ. כל מה שמשקיעים ובעלי הון צריכים לעשות הוא למצוא את המסלול שמתאים להם וליעדים בטווח הבינוני והארוך. בנוסף, רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע ובהם נציגי בתי השקעות שמכירים את שוק ההון מקרוב ומכל הכיוונים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה