איך תחסכו כסף ב-2019

2019 היא ההזדמנות שלכם לסגור את המינוס בבנק ולנהל טוב יותר את התקציב החודשי. אבל איך חוסכים כסף בלי לפגוע באיכות החיים? הנה כמה הצעות קונקרטיות במיוחד

מערכת ספונסר 01/01/2019 16:05

א+א-

ניסיון לחסוך כסף משותף כיום לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים ובכל רחבי העולם. עם מעמד ביניים שהולך ונשחק, אין פלא שכולנו מחפשים דרכים לסגור את המינוס בבנק אבל בלי לפגוע באיכות החיים. הבעיה היא שיש לנו גם נטייה לדחות דברים חושבים ולכן הפתרון הוא לנצל את 2019 כדי לעשות צעד קונקרטי בדרך למטרה.

 

את השנה הבאה תוכלו לציין בעזרת ניהול טוב יותר של התקציב החודשי. בניגוד למה שנהוג לחשוב, זה לא בהכרח פוגע ברווחה שלכם אלא דורש רק כמה ויתורים קטנים. למעשה, כבר מחר בערב אתם יכולים לבחור משלוח פיצה במקום לצאת למסעדה ולהכין לעצמכם ארוחת צהריים ביתית במקום לקנות אותה במשרד.

 

לגזור (את האשראי) ולשמור: טיפים לחיסכון מיידי

בשביל לחסוך כסף ב-2019 אתם צריכים לדעת כמה אתם מוציאים. אם המצב בבנק לא משאיר מקום לגמישות, זה הזמן להשאיר את האשראי בבית. לא צריכים להיות קיצוניים ולגזור אותו לגמרי, אבל אפשר בהחלט להתייחס אליו כאילו הוא לא קיים.

 

שימוש במזומן יוכיח את עצמו באופן מיידי. בעזרת מזומן תדעו כמה כסף בדיוק הוצאתם מאז יום ראשון, כמה עוד נשאר לכם להוציא עד יום חמישי והאם יישאר לכם כסף לבילוי או פעילויות פנאי בשבת. בין לבין, ודאו שהתקציב במזומן שאתם מקצים לעצמכם עולה בקנה אחד עם ההכנסה הפנויה ועם שאר ההתחייבויות.

 

אם כבר נכנסתם לאתר האינטרנט של הבנק כדי לבדוק מי נגד מי, בררו האם יש הוראות קבע שאתם לא מודעים לקיומן. באותה הזדמנות תוכלו גם לברר כמה אתם משלמים על חריגת יתר, האם יש מקום למשא ומתן ואיך ניתן לצמצם בעלויות ניהול הכסף. כאן החיסכון הוא לא רק מיידי אלא גם אפקטיבי וארוך טווח.

 

קונים רק מה שבאמת צריכים

עכשיו זה אולי נראה לכם כמו חיסכון מינימאלי של כמה עשרות שקלים, אך אם תתמידו הוא יצטבר למאות ואלפי שקלים בשנה. חוץ מזה, החדשות הטובות לגבי ניהול תקציב הוא שמתרגלים לזה מהר מאוד. אחרי כמה ימים שבהם תוותרו על דברים מסוימים בתמורה לדברים אחרים, לא תזכרו איך הסתדרתם בלי זה.

 

לחילופין, הדרך הכי קלה לחסוך כמויות גדולות של כסף במהירות היא לוותר על רכישת מותרות. כלל האצבע בהקשר הזה הוא לשלם בערך 1 שקל על כל פעם אחת שבה תשתמשו במוצר מסוים – בין אם מדובר בחולצה, במחשב נייד או ברכב. כמובן שיש גם כאן מקום להפעיל שיקול דעת ולבחון כל מקרה לגופו, אך עם הכלל הזה תצאו לדרך ב-2019 כדי להגיע ליעד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה