הבורסה בתל אביב תיפתח על רקע העליות אתמול; לרגל השנה החדשה לא יתקיים מסחר בעולם

אמש ננעל המסחר בוול סטריט במגמה חיובית. טבע חוזרת עם פער ארביטראז’ שלילי של 1.64% ואופקו הלת’ בפער חיובי של 2.09%

מערכת ספונסר 01/01/2019 09:09

א+א-

הבורסה בתל אביב צפויה להיפתח על רקע העליות אתמול בעולם, ויום השבתון שמתקיים ברוב השווקים לרגל השנה החדשה. מגמה חיובית נרשמה אתמול בניו יורק ובאירופה והבורסה המקומית נסגרה אמש בעליות שערים גם כן.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי על ת"א 35 כאשר בולטת מניית טבע עם פער שלילי של 1.64%. אופקו הלת’ בפער חיובי של 2.09%.

הבוקר הודיעה חברת נתיבי הגז כי הושלמו התנאים הנדרשים ע"פ הסכם המימון, והמדינה השקיעה בהון החברה 50,000,000 ₪ כנגד הקצאת 50,000 מניות רגילות של החברה. עוד הודיעה החברה כי רשות הגז פרסמה פנייה לכל המעוניין, להציע הצעות בעניין אספקת שירותי הולכה לייצוא גז טבעי למדינות שכנות.

אתמול אישר דירקטוריון בנק אגוד תכנית פרישה מרצון כחלק מתהליכי התייעלות בבנק; 70 עובדים יפרשו בשנתיים הקרובות. עלות התכנית 80 מיליון ₪ והחסכון השנתי הצפוי עומד על 25 מיליון ₪.

גלוברנדס דיווחה אתמול כי קיבלה הצעת רכש ל-10% מהחברה, מגזית אחזקות. ההצעה לרכישת 117,600 מניות במחיר 470.3 למניה, ושווי העסקה עומד על כ-55.3 מיליון ₪.

הראל פיננסים פרסמה כי תחזית הצמיחה המעודכנת לשנת 2019 יורדת מ - 3.5% ל - 3.2%. "אנו לא צופים שתוואי הריבית החזוי יעודכן כלפי מעלה", הוסיפו. עוד העריכו בהראל פיננסים כי "דצמבר 2018 ייזכר כאחד החודשים הגרועים בשווקים מזה עשרות שנים, אך בזכותו גדל הפוטנציאל באג"ח ובמניות לשנת 2019".

עוד מיום המסחר הקודם; קנביט הודיעה כי היא מצויה במשא ומתן למכירת קנאביס רפואי לחברת נמאסטה. החברה דיווחה כי היא בוחנת אפשרות להקמת חווה בפורטוגל, ואת תוצרת החווה היא מתכוונת למכור כאמור לחברת namaste.

 לאומי שוקי הון הביעו אתמול "אופטימיות זהירה" לגבי פרטנר והעלו את מחיר היעד ל-19 ₪: "במבט קדימה נראה לנו שהזהירות מתבקשת. לפיכך, אנו משאירים את ההמלצה על משקל שוק", כתבו.

 רוטשטיין נדל”ן הודיעה אתמול על הסכם קומבינציה לרכישת מקרקעין בבית שמש. החברה רכשה 62 דונם לבניית 640 יחידות דיור, ומעריכה את ההכנסות מהפרויקט במיליארד ₪.

גלוברנדס ו – JTI מאריכות את ההתקשרות ביניהן בשש שנים נוספות. להתקשרות בתנאים המסחריים החדשים תהיה השפעה מצטברת על הרווח השנתי הנקי הצפוי לחברה החל ב-2021.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה