חדשות שוק ההון

בבנק ירושלים לא מוותרים: פנו לדקסיה בבקשה לבחינה מחודשת של הצעת המיזוג

בחודש שעבר הודיעה דקסיה כי בחרה בהצעה של בנק מרכנתיל, אך בבנק ירושלים מבקשים שהבנק יפגש שוב עם נציגיהם

חדשות ספונסר 25/12/2018 15:14

א+א-

בנק ירושלים הודיע היום, כי פנה לדירקטוריון בנק דקסיה, ובפנייתו, בין היתר, שב וביקש כי בנק דקסיה ייבחן את הצעתו באופן יסודי ומקצועי, ולצורך כך ייפגש עם נציגי הבנק על מנת לבחון את ההצעה שוב ואת האפשרויות הגלומות בה כשברשותו המידע הנדרש לשם כך, שלא היה ברשות בנק דקסיה בעת שדחה את הצעת הבנק.

 

כזכור בתחילת חודש נובמבר הגיש בנק ירושלים לבנק דקסיה הצעה משופרת למיזוג בדרך של "מיזוג משולש הפכי" אך בהמשך הודיע דירקטוריון בנק דקסיה על דחיית הצעת הבנק, ועל החלטתו לחתום על הסכם המיזוג עם המתחרים - בנק מרכנתיל שבבעלותו. דירקטוריון דקסיה הודיע לבנק ירושלים כי הוא דוחה את הצעת המיזוג המתוקנת שהוגשה בתחילת נובמבר וכי הוא מעדיף את ההצעה של בנק דיסקונט. במסגרת העסקה ישלם בנק דיסקונט 670 מיליון ₪ במזומן וירכוש 100% מהמניות של דקסיה.

 

הדירקטוריון ביקש אז חוות דעת כלכליות מפרופ’ אמיר ברנע ומבנק ההשקעות המלווה את הבנק בתהליך זה. בחוות הדעת התייחסו לשתי ההצעות ולתמורה המוצעת בכל אחת מהן לבעלי מניות הבנק. שתי חוות הדעת היו כי ההצעה של בנק ירושלים נמוכה משמעותית מהתמורה שהציעו בקבוצת דיסקונט.

 

יו"ר דירקטוריון דקסיה לבנה פישמן כתבה במכתב הדחיה לבנק ירושלים: " למעלה מן הדרוש נציין כי פנייתכם מעוררת קשיים נוספים וכן כוללת תנאים וסייגים אחרים אשר אינם מקובלים על הדירקטוריון ואולם לאור האמור לעיל אין צורך לפרטם. בנסיבות אלה החליט הדירקטוריון לדחות את הצעתכם".

 

אולם כאמור, בבנק ירושלים לא מוותרים על העסקה ומנסים היום שוב לשכנע את דקסיה לבחון את ההצעה מחדש.

 

בבנק ירושלים ציינו כי על פני הדברים, נראה שאין קושי או הכבדה ממשיים בדחיית האסיפה הכללית שכונסה לדון בהצעה הנוספת שהוגשה לבנק דקסיה לשם בחינת הצעת הבנק. נכון למועד הדוח, אין ביכולתו של הבנק להעריך את הסיכויים ולוחות הזמנים להיענות בנק דקסיה לפנייתו הנוספת של הבנק ו/או לקיומה של עסקה בין הבנק לבין בנק דקסיה, במתכונת ובתנאים המוצעים בגדרי הצעת הבנק או בתנאים אחרים

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה