יום המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 125 ירד בכ – 1.88%, מדד ת"א 35 ירד בכ – 1.81%; מבין המדדים הסקטוריאליים בלטו לשלילה הבנקים והביטוח. ההודעה על פיזור הכנסת החריפה את הירידות

מערכת ספונסר 24/12/2018 17:34

א+א-

בבורסה בתל אביב הסתיים יום המסחר בירידות שערים. מדד ת"א 125 ירד בכ – 1.88% ומדד ת"א 35 רשם ירידה של כ – 1.81%. מדד ת"א SME60 ירד בכ – 1.84%, מדד הביטוח ירד בכ – 4.06% ומדד הבנקים ירד בכ – 3.18%. גם שאר המדדים הסקטוריאליים הציגו ירידות.

מניית דיסקונט מרכזת היום את מחזור המסחר הגדול ביותר, בירידה. אחרי מניית דיסקונט, היקפי מסחר גדולים נרשמו היום גם במניות לאומי, פועלים, טבע, אלביט מערכות, עזריאלי וכיל, שירדו כולן.

מניות שבלטו בשיעורי העליות היום, הן בראשונה ארקו החזקות שעלתה בכ – 1.82%, אחריה אלקטרה, אשטרום נכסים, חברה לישראל, תדיראן ולייבפרסון.

שיעורי הירידות הגדולים ביותר נרשמו היום בקרב מניית מגדל ביטוח שירדה בכ – 6.52%, ואחריה מניות כלל עסקי ביטוח, דיסקונט, סאמיט, אייאיאס, הפניקס ומנורה.

היקף המסחר היום הסתכם בכ – 1.804 מיליארד ₪.

היום, בעיצומם של הרעשים בשווקים, נכנס לתפקידו נגיד בנק ישראל החדש, פרופ’ אמיר ירון.

המסחר בוול סטריט מתנהל כעת בירידות והוא יסתיים מוקדם מהצפוי, בשעה 20:00 שעון ישראל, לרגל ערב חג המולד. גם באירופה מסכים אדומים היום, כאשר חלק מהבורסות ביבשת יקצרו גם הן את שעות המסחר מפאת החג.

עוד לחץ נוסף היום על השוק המקומי: מפלגות הקואליציה הודיעו על פיזור הכנסת והבחירות נקבעו להתקיים ב-9 באפריל. הבורסה הגיבה בהחרפת ירידות השערים.

הראל פיננסים פרסמה תגובה לירידות בשווקים בה ציינו: "ההעדפה שלנו היא לא לחפש ריגושים ולהעדיף מניות מוכרות, מדדים "משעממים" ו"חזרה לבסיס", כלומר מדדים כמו S&P500. נכון להיום כבר לא ניתן לומר כי רמות המחירים גבוהות".

 וויטסמוק חתמה היום על הארכת מזכר ההבנות עם Better עד אמצע ינואר. חתימת כתב ההארכה הינה על רקע המשך ניהול המשא ומתן בין החברה ו-Better לרכישת כל מניות Better בתמורה להקצאת מניות החברה.

 הכשרת הישוב אישרה תכנית רכישת אג”ח בהיקף של 25 מיליון ₪. הרכישות העתידיות יבוצעו במהלך ששת החודשים הקרובים. הרכישות יעשו ממקורותיה העצמיים של החברה

יו”ר דירקטוריון מגדל ביטוח עודד שריג התפטר היום מתפקידו ונימק: "החברה פועלת על פי שיקולים קצרי טווח ללא תכנית פעולה מוגדרת"

 מיקרונט קיבלה 3 הזמנות מלקוח בארה”ב למערכת ניטור וניהול ציי רכב. היקף ההזמנה הכולל הוא כ-1.4 מיליון דולר. אספקת ההזמנות צפויה להיות ברבעון הרביעי של 2018 ובמהלך 2019.

 מלם תים הקימה תשתית BI ארגונית לטלאולContact Center . הפרויקט ישרת כ- 2,000 משתמשים ועלותו מוערכת במאות אלפי שקלים.

חברת אביב שבשליטת מטריקס רוכשת 80% מחברת דנה הנדסה ב-52 מיליון ₪. דנה הנדסה עוסקת בניהול פרויקטים בתחום התשתיות. מייסד החברה, דן הולצמן, יחזיק ביתרת מניות החברה וימשיך לכהן כמנכ"ל.

 ננו דיימנשן חתמה על חוזים עם מפיצים חדשים בבלגיה, הולנד, לוקסמבורג וישראל. הצטרפותם של שני המפיצים מרחיבה את פריסת החברה בתחומי החלל והתעופה, הביטחון, הרכב, הרפואי ובתחום המוצרים המסחריים.

 אקסלנז נכנסת לשותפות עם רשת מעבדות בברזיל. החברה החלה בהליך רישום מכשיר החברה מול רשות הבריאות הברזילאיתANVISA ; יטמיעו מערכת לאבחון חיידק ה- H-pylori בקרב 16 מרכזים רפואיים בברזיל, במימון הבנק העולמי.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה