כל השיקולים שיש לקחת בשיפוץ הבית

היכרות עם מרכיבי התקציב בשיפוץ הבית יכולה לחסוך זמן, כסף ואנרגיות. אז מאיפה מתחילים וכמה באמת זה עולה? הנה כל השיקולים

מערכת ספונסר 24/12/2018 15:48

א+א-

שיפוץ בית הוא תהליך ארוך שמתחיל מחזון עיצובי ומסתיים בהתנהלות מול שורה ארוכה של אנשי מקצוע. בין לבין, אנחנו מנסים לשמור על מסגרת תקציב מסוימת ולהימנע מחריגות. עם זאת, הדרך לעמוד בתקציב היא להכיר את המרכיבים שמשפיעים עליו.

 

כמה עולה לשפץ כל חדר?

בפועל, יש מספר שיקולים בולטים שאליהם צריך להתייחס בכל הנוגע לשיפוץ הבית. ראשית, עלות השיפוץ נקבעת לפי גודל החלל במ"ר. לפיכך, ניתן לשפץ בפעם אחת את כל הבית או לחלק את התקציב לאזורים לפי החדרים. אם בוחרים באפשרות השנייה, רצוי להקדיש תקציב נפרד לכל חדר וכך לעקוב בקלות רבה יותר אחר ההוצאות המצטברות.

 

כמו כן, קיימים פערי מחירים בין החדרים עצמם. שיפוץ של מטבח עם פינת אוכל יהיה יקר יותר מאשר שיפוץ חדרי שינה קטנים של הילדים, בעוד שיפוץ של הסלון יחייב את ההוצאה הכספית הכי משמעותית. לשם השוואה, בתקציב נמוך אפשר לשפץ רק חדרי אמבטיה, רחצה וחדרי שירות וגם זה שיקול שכדאי לקחת בחשבון.

 

בנוסף, עלות השיפוץ נקבעת לפי רמת הגימור. שיפוץ דירה קומפלט ברמת גימור סטנדרטית יעלה 60-150 אלף ש"ח, אך ברמת גימור אקסקלוסיבית התקציב יזנק ל-300 אלף ש"ח ומעלה. לשם השוואה, בשביל לשפץ רק את חדר האמבטיה באופן בסיסי בלבד תשלמו 10 אלף ש"ח בממוצע ועוד 4,500 ש"ח יעלו לכם לשדרג את המטבח בלי לפרק ולהחליף תשתיות.

 

ההוצאות הנלוות סביב השיפוץ

רוב האנשים לא יכולים לקחת על עצמם את האחריות המלאה של השיפוץ ולכן הם זקוקים לקבלני ביצוע. כאן הפערים נובעים מהמחיר שגובה קבלן שיפוצים, קבלן איטום, קבלן מפתח וקבלן שלד. מעבר לכך, לא בכל פרויקט צריך את המעורבות של כל הקבלנים ולכן חשוב לבחון כל מקרה לגופו. הדבר הנכון לעשות הוא לקבל הצעת מחיר מסודרת ולקרוא את הפרטים הקטנים בשביל לבדוק מה היא כוללת.

 

מלבד האמור לעיל, רצוי לתאם פגישות ייעוץ עוד לפני שקובעים את התקציב עבור כל תהליך שיפוץ. התייעצות עם קבלן אינסטלציה למשל תעלה 200 ש"ח, אך היא עשויה לחסוך הרבה כסף וחריגות מיותרות בהמשך. חוץ מזה, הקבלן שאתו מתייעצים יכול להעניק חוות דעת מקיפה על עלויות שלא תמיד בולטות על פני השטח.

 

בשלב האחרון צריך להכניס למערכת השיקולים הכלכליים של השיפוץ את ההוצאות על בדק בית. זהו שירות חיצוני שניתן על ידי גורם אובייקטיבי, שהוא בדרך כלל מהנדס אזרחי מוסמך. המטרה של בדק בית היא לבדוק את הפער בין התכנית של הקבלן לבין הביצוע בפועל – כמו גם להצביע על כשלים וליקויים שעליו לתקן.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה