חדשות שוק ההון

איסתא תקים מבנה עבור ’לוגיסטיקר’ בשכירות שנתית של כ-5.5 מיליון שקל ל-12 שנה

איסתא נכסים ויזם הנדל"ן נדב בלילה מרחיבים את הפעילות המשותפת של המרכזים הלוגיסטיים; רכשו בנוסף זכויות בקרקע במושב מגן שאול בהיקף 102 דונם להקמת מבני אחסנה

חדשות ספונסר 23/12/2018 10:48

א+א-

איסתא נכסים, חברה בת בבעלות מלאה של איסתא ונדב בלילה, יזם נדל"ן שבבעלותו מרכזי תעשיה ולוגיסטיקה, מרכזים רפואיים ומשרדים וחברות העוסקות בתחום הנדל"ן המניב, מרחיבים את פעילות הלוגיסטיקה המהווה מנוע צמיחה עבור איסתא.

 

ההסכם שנחתם הוא עם חברת הלוגיסטיקה "לוגיסטיקר" כולל הקמת מבנה תעשיה ואחסנה בשטח של כ-13,000 מ"ר תמורת דמי שכירות שנתיים של כ-5 מיליון שקל, לתקופה של 12 שנה. לאחר תקופה זו, ללוגיסטיקר, שתי אופציות להארכת הסכם השכירות, בנות 5 שנים כל אחת, כשדמי השכירות השנתיים יעלו בתקופה הראשונה בכ-5%, ובתקופה השנייה בכ-7.5%. בנוסף צופים איסתא נכסים ובלילה הכנסה של כ-500 אלפי שקלים בשנה ממערכת סולארית שתותקן על גג המבנה.

 

המבנה יוקם במתחם בית חלקיה, בו השכירו היזמים מבנה בשטח של 19 אלף מ"ר עבור חברת השילוח והלוגיסטיקה הישראלית ’אוריין’ שיושכר לה לתקופה של 15 שנה תמורת דמי שכירות שנתיים של כ- 7 מיליון שקל, שיעלו עד לסך שנתי של כ- 7.5 מיליון שקל. לפי הערכת היזמים בניית המבנה תושלם בתחילת 2020.

 

פעילות הלוגיסטיקה של איסתא נכסים תופסת תאוצה בשנה האחרונה כך שבנוסף להרחבת הפעילות במתחם בית חלקיה, רכשו איסתא נכסים ונדב בלילה זכויות בקרקע בהיקף של 102 דונם של מושב מגן שאול בגלבוע תמורת 31 מיליון שקל. לקרקע תב"ע קיימת המאפשרת הקמה מיידית של 24,000 מ"ר מבני אחסנה ושימושים נוספים, וכבר היום היא כוללת מחסן של 4,000 מ"ר וחניון של 2,000 מ"ר המושכרים בחוזה שכירות. איסתא תממן את הרכישה ממקורותיה העצמיים של הקבוצה.

 

שמעון סיבוני, מנכ"ל איסתא נכסים: "אנו שמחים על הרחבת הפעילות של איסתא נכסים בתחום הלוגיסטיקה כיוון שהיא מהווה עבורנו מנוע צמיחה מרכזי בפעילות הנדל"ן. פעילות זו צפויה לייצר עבורנו תזרימי מזומנים משמעותיים לתקופות זמן ארוכות. בהסתכלות קדימה, אנו בוחנים התקשרויות עם מושבים וקיבוצים במיקומים בעלי חשיבות לוגיסטית, צרכי אחסנה ונגישות לצירי תנועה ראשיים מתוך מטרה להמשיך לייצר ערך עבור בעלי המניות של החברה".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה