חדשות שוק ההון

הבורסה בתל אביב תיפתח על רקע ירידות בעולם

המסחר באסיה מתנהל בירידות שערים. המסחר בניו יורק ננעל אמש במגמה שלילית והחוזים העתידיים בוול סטריט אדומים

מערכת ספונסר 20/12/2018 09:06

א+א- 1

הבורסה בתל אביב צפויה להיפתח על רקע נטייה לירידות בעולם; המסחר באסיה מתנהל כעת בירידות שערים, המסחר בניו יורק נסגר אמש במגמה שלילית, והחוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים על ירידות. בורסות אירופה ננעלו אמש במגמה חיובית וכך גם המסחר בתל אביב.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער חיובי בדולר רציף ובפער שלילי על ת"א 35. בולטות מניית אופקו הלת’ עם פער שלילי של 10.08% ומניית טבע עם פער שלילי של 5.54%. מניית גזית גלוב בפער חיובי של 1.20%.

הבוקר דיווחה קסטרו כי בית המשפט אישר את הסתלקותה מתביעה ייצוגית שעניינה נגישות תאי מדידה. החברה לא תישא בהוצאות.

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה אתמול נתונים לפיהם חלה ירידה של 17% בהתחלות בניה בשנה האחרונה, וכן חלה ירידה של 6.7% בגמר בניה. 25% מהתחלות הבניה השנה היו של בתים בודדים ובתים דו-משפחתיים. המספר הגבוה ביותר של דירות שהחלה בנייתן, היה בתל אביב-יפו.

כלכלני לאומי פרסמו אתמול הערכה בנוגע ל”עלייה מתונה בהיקף המכירות של דירות חדשות בחודשים האחרונים”, וצפו כי "שנת 2018 עשויה להסתכם באינפלציה נמוכה מהגבול התחתון של יעד יציבות המחירים".

 קולפלנט קיבלה אתמול המלצת קניה בארה”ב עם מחיר יעד של 7 דולר ל – ADS. בסיקור, צופים האנליסטים של HCW גידול מהותי בהכנסות החברה לשנים הקרובות, בעקבות ההסכם שחתמה עם יונייטד תרפיוטיקס.

 ברנד תעשיות זכתה בבוררות ודיווחה אתמול כי עקב כך תקבל 5.6 מיליון ₪ מלקוח. בעקבות קבלת פסק הבוררות, צפויה החברה לרשום בדוחות הכספיים הכנסה בסך של 2.4 מיליון ש"ח ורווח נקי לפני מיסים באותו הסכום.

י.ח דמרי מוכרת משרדים באשדוד תמורת 80 מיליון ש”ח. כתוצאה מהמכירה, מדווחת החברה, ירשם רווח הון לפני מס של כ- 29 מיליון ₪. המשרדים הושכרו עד כה לרוכשת - שירותי בריאות כללית.

אקסלנס פרסמה מוקדם יותר אתמול, הערכה לפיה החלטת הריבית הערב בארה”ב ”תנער” את השווקים, בין אם הריבית תעלה ובין אם לא:" מה שיכול למתן או להעצים את תגובת השוק, תהיה ההודעה שתתלווה להחלטה".

מהודעת מיטב דש ברוקראז’ ביום המסחר הקודם: ”מעלים המלצה לתשואת יתר, מחיר יעד 23 דולר; סבורים שלאחר המימושים האחרונים נוצרה הזדמנות במניה".

טוגדר פרסמה הבהרות ועדכונים בקשר לפעילות החברה: על פי הפרסומים, הקמת חוות גידול בישראל תושלם בינואר 2019, חוות הגידול באוגנדה תוקם עד סוף 2018, ובתחילת 2019 תציג החברה 3 מוצרי קוסמטיקה המשלבים קנאביס.

 אורביט קיבלה הזמנת המשך ממשרד הביטחון למערכות תקשורת מתקדמות. הסכום הכולל של העסקה עומד על כ - 8.6 מיליון ₪. המערכות יסופקו במהלך שנת 2019.

אנרג’יקס חתמה על עסקת מימון של 145 מיליון ₪. המימון ישמש את אנרג’י להקמת שני מתקנים פוטו וולטאים במתח גבוה. ההלוואה ניתנה לתקופה של 21 שנים.

עוד מיום המסחר הקודם: אלביט מדיקל דיווחה כי אינסייטק קיבלה אישור FDA לטיפול ברעד פרקינסון. מערכת ה - ExAblate Neuro שימשה עד כה לטיפול בתסמונות רעד ראשוני וכעת הורחבה ההתוויה.

אפולו עדכנה כי חברת הבת סולארפיינט הגישה בקשת פטנט לניצול עודפי אנרגיה סולרית. החברה הגישה בקשה בארה"ב בשנה שעברה, כעת מבקשת לרשום את הפטנט ביותר מ-100 מדינות.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מיום ראשון עליות כל שבוע הבא.מעוף מסיים שנה בלפחות 1600

    ראלי 20/12/2018 09:19