חדשות שוק ההון

מנכ”ל חלל תקשורת מנסה להרגיע את המשקיעים ותולה תקוות בעמוס 17

"החברה תעמוד בהתחייבויותיה כלפי מחזיקי האג"ח"

חדשות ספונסר 18/12/2018 12:05

א+א- 1

בשיחת ועידה שקיים הבוקר מנכ"ל החברה, אמר דוד פולק כי החברה ממשיכה בפעילות למימוש תכניותיה העסקיות ויעדיה תוך בחינת השלכות ההודעה של בזק וYES-. לרבות שיגור לווין עמוס 8.

 

פולק ציין כי יתרת המזומנים החופשיים של החברה בסוף השנה עומד על 80 מיליון דולר, הכוללים 10 מיליון פיצוי שהתקבל מהתעשיה האווירית על איחור בבניית הלווין עמוס 6. בנוסף החברה אף הפקידה בידי הנאמן 60 מיליון דולר המיועדים להמשך פיתוח לווין עמוס 17. העובדה שמניות השליטה בידי הכונס אינה משפיעה על פעילותה השוטפת של החברה. החברה תוכל לעמוד בהתחייבויותיה כלפי מחזיקי האג"ח.

 

אמש הודיעה חברת YES כי החליטה שלא לעדכן את ההסכם ביניהן, לפיו תקבל ממנה שירותי תקשורת בלוויין עמוס 8. הסיבות על פי הדיווח קשורות לדחייה אפשרית בתחילת פעילותו של הלוויין וחוסר ודאות לגבי מועד שיגורו, אם בכלל, של עמוס 8.

 

לעניין זה אמר המנכ"ל כי בחודש ספטמבר הודיעה חלל תקשורת על הפסקת ההתקשרות עם חברת LORAL לבניית הלווין ועם חברת SPACEX לשיגורו. כאשר הוחלט על ביטול בניית הלוויין ושיגורו, הוחזרו לחברה 10 מיליון דולר. חברת חלל החליטה אז שהלווין החדש יבנה בישראל.

 

מהודעת YES אמש עולה כי היא תמשיך להשתמש בשירותי הלווינים עמוס 7 ועמוס 3, אך החברה אינה מעוניינת לעדכן את ההסכם כך שיכלול גם את הלווין עמוס 8 שבנייתו ושיגורו מתעכבים. yes גם הודיעה שהיא שומרת על זכותה שלא לחכור מקטעים בלוויין עמוס 8 במקרה של איחור וכן, כי yes ממשיכה לבחון את האלטרנטיבות השונות העומדות לרשותה.

 

פולק הדגיש שוב בשיחת הועידה כי YES תמשיך להשתמש במקטעי לווין עמוס 7 ו-3, אך אינה מעוניינת להשתתף בחיזוק עמוס 8. פולק ציין כי לנוכח הודעת YES , חלל מאיצה את המו"מ עם הממשלה והתעשיה האווירית לבנית לווין עתידי שיחליף את עמוס 3 שבמקטעים ממנו משתמשת היום חברת YES. הלווין העתידי, המחליף לעמוס 3 יאפשר מימוש הזדמנויות עסקיות חדשות ויתרום לחברה מעבר להסכמים עם YES. תעשיית לוויני התקשורת בתקופת התחדשות, פונים לכיוון של flex sat, לווין מרובה אלומות שמאפשר לשנות את התדרים שלו גם כשהוא כבר באוויר כאשר השינוי נעשה מהקרקע.  הלווין החדש אמור להיות משוגר ב2026.

 

פולק הרחיב בעניין הלווין החדש – עמוס 17, המיוצר על ידי חברת בואינג ומיועד לשיגור באמצע 2019. הלווין החדש ימוקם במקום בו היה עמוס 5 באפריקה. לעמוס 17 יכולות יחודיות ומתקדמות והוא יעיל יותר בהקצאת משאבים, יכולת חשובה בעבודת החברה מול לקוחות באפריקה.

 

הפעילות המקדימה למכירת שירותי הלווין הניבה עד כה התקשרויות בהיקף של כ-30 מיליון דולר, אך לרוב ההתקשרויות לשימוש בלווין נחתמות אחרי מועד שיגור ומיקום הלווין, מפני שלקוחות לא רואים צורך בהחלפה לפני שהם רואים את היתרונות של הלווין החדש. המנכל ציין כי יש כבר לקוחות שמגלים התעניינות והסיכוי לעסקאות נוספות גבוה.

 

לקראת סיום השיחה חזר שוב המנכ"ל על הבטחתו כי החברה יכולה לעמוד בהתחייבויותיה לבעלי האג"ח שכן יש בקופתה 80 מיליון דולר והוסיף "אנחנו מסתערים על אפריקה ומשוכנעים שנצליח".

 

 

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    ביום כזה בא להרגיע|35| חכמים שם

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    mobarak11 18/12/2018 12:13