נתח שוק וצרכנות

איך להתאים את עיצוב המטבח אליכם?

התאמה של סגנון העיצוב במטבח לטעם האישי שלכם תבטיח שביעות רצון לאורך זמן. במאמר הבא נסביר איך עושים זאת מבחינת בחירת חומרים ויצירת אווירה

מערכת ספונסר 17/12/2018 10:04

א+א-

בעולם המטבחים יש סגנונות שונים שמהם אפשר לשאוב השראה לפני שמתחילים בתהליך עיצוב. מטבע הדברים, עיצוב מטבחים הוא תהליך ארוך שבו לכל אחד ואחת יש ציפיות מעט אחרות. חוץ מזה, המטבח הוא אחד החדרים החשובים בבית ולעיצוב שלו יש השפעה על ערך הנכס. זו הסיבה שבגללה בעלי בתים ודירות מוכנים להשקיע בעיצוב ומחפשים מקורות השראה שמתאימים להם.

 

התנאי לעיצוב מוצלח הוא התאמה לאופי בעלי הבית. התאמה כזו תבטיח שמי שגר בבית יתחבר למטבח, ייהנה ממנו וירצה לבלות בו לפחות כמה שנים. עם זאת, לא תמיד קל להשיג התאמה כזו ולכן חשוב להכיר את כללי המפתח.

 

למה כדאי לשים לב בבחירת חומרים?

חומרי הגלם שאיתם מעצבים את המטבח קובעים מה יהיה הסגנון שלו. אם למשל משתמשים בעץ טבעי, סגנון העיצוב יהיה כפרי ויתאים למי שמבלה הרבה זמן בבית עם הילדים והמשפחה. בסגנון עיצוב כפרי מדגישים את החומרים הטבעיים על פני המלאכותיים, יוצרים אווירה נעימה וסולידית וגם משתמשים בפתרונות אחסון לחיסכון במקום.

 

מנגד, אם אתם מעדיפים שימוש בזכוכית, אלומיניום ומתכת – סביר להניח שסגנון העיצוב שמתאים לכם הוא מודרני. בסגנון עיצוב מודרני מציבים את הפונקציונאליות בראש סדר העדיפויות ולכן מנצלים כל ס"מ בחלל. כמו כן, סגנון עיצוב מודרני יתאים למטבחים גדולים עם תאורה טבעית וחשוב להתאים עבורו את הכלים הסניטריים, הברז ומכשירי החשמל.

 

כמובן שקיימת גם אפשרות לשילוב בין חומרי גלם בלי להתחייב לסגנון עיצוב מובהק. כאן הסכנה היא עיצוב אקלקטי מדי וערבוב בין צבעים, באופן שלא ישרת את צרכי בעלי הבית אלא יגרום עומס. אם רוצים להימנע מזה, צריך להתייעץ עם אנשי מקצוע וניתן לשאוב השראה מקטלוגים של עיצובים רלוונטיים.

 

אווירה עם צבע ותאורה

הדרך לעצב מטבח בסגנון מסוים היא באמצעות יצירת אווירה. בפועל, האווירה מושפעת מכמות התאורה הטבעית והמלאכותית שיש בתוך המטבח וכמובן מהצבעים ששולטים בו. אם יש לכם במטבח חלונות גדולים, נסו לנצל את האור שנכנס מהם ולא להסתיר אותו עם וילון. במידה ואתם צריכים וילון בשביל הפרטיות, ודאו שאתם משתמשים בבד עדין שיכול להתאים גם לסגנון המודרני וגם לסגנון הכפרי.

 

לבסוף, השאירו מקום בתקציב לצביעה מחדש של הקירות. כל צבע ישפיע במובן מסוים על התוצאה הסופית, אז כדאי שתבחרו גוון שאתם מתחברים אליו. אפשרות אחרת היא להדביק על הקירות טפטים וכך לשמור על האופציה של החלפת צבעים לעיתים קרובות יותר. במקביל, זכרו שקירות המטבח נוטים לצבור לכלוך בעקבות טיגון, אפיה ובישול אז תנו עדיפות לחומרים או צבעים שקל לנקות.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה