חדשות שוק ההון

הבורסה בתל אביב תיפתח על רקע עליות בעולם

המסחר באסיה מתנהל בעליות שערים. הבורסות בניו יורק ובאירופה ננעלו אמש במגמה חיובית והחוזים העתידיים בוול סטריט ירוקים

מערכת ספונסר 13/12/2018 09:00

א+א-

הבורסה בתל אביב צפויה להיפתח על רקע עליות בעולם; המסחר באסיה מתנהל כעת בעליות שערים, הבורסות בניו יורק ובאירופה נסגרו אמש במגמה חיובית, והחוזים העתידיים בוול סטריט מאותתים לפי שעה על עליות.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער חיובי בדולר רציף. בולטות מניית אורמת טכנו עם פער חיובי של 0.5% ומניית אופקו הלת’ עם פער שלילי של 2.08%.

אתמול דיווחה חברת סיוה כי סדרת מעבדי בינה מלאכותית שפיתחה, זכתה בתואר ”מוצר החומרה הדיגיטלית של השנה”. מעבדי הבינה המלאכותית NeuPro שפיתחה סיוה מיועדים לסמארטפונים, למכוניות אוטונומיות ולמוצרי IoT.

פיליפס ישראל הודיעה אתמול על השקת מערכת צנתורים חדשנית והכריזה על התקנת 5 חדרי צנתורים במרכז הלב בהדסה. המערכת מפחיתה את הקרינה עבור המטופל והרופא בשיעור של 50% - 80%; קיצור זמן הצנתור מאפשר לצוות הרפואי לטפל ביותר חולים במשמרת ולקצר תורים.

כלכלני לאומי פרסמו אתמול הערכה לפיה ”הגירעון התקציבי בשנת 2018 עלול להסתכם בחריגה, אם כי מתונה, מהיעד של 2.9% תוצר". עוד נכתב בהודעה כי" היכולת של הממשלה להגיב באופן אקטיבי לשינויים בסביבה המאקרו - כלכלית, מבלי להגדיל באופן משמעותי את החוב הממשלתי ביחס לתוצר, עלולה להישחק".

 מלם תים הודיעה אתמול כי סיימה פרויקט במימון ישיר להטמעת פתרון של סימנטק לגלישה מאובטחת. הפתרון מאפשר גלישה של המשתמשים אל רשת האינטרנט בצורה מאובטחת ומבוקרת, תוך שמירה על רמת ביצועים גבוהה. עלות הפרויקט - כחצי מיליון שקל.

עוד מיום המסחר הקודם; נייר חדרה דיווחה על רווח של 50 מיליון ₪ כתוצאה מהסכם שומות מס. החברה תשלם מס בסך 86 מיליון ₪ הכולל את תשלומי המס בגין מכירת קימברלי קלארק.

יבמ העניקה למטריקס מעמד של שותף עלית. שותף ה- Elite של IBM היא תכנית המיועדת למספר מצומצם של שותפים עסקיים בעולם; המעמד ניתן למטריקס בזכות פעילותה בתחום ה – RPA.

כלל ביוטכנולוגיה פרסמה אתמול הודעה לפיה חברת הבת שלה, PI CARDIA , גייסה 3 מיליון דולר. הגיוס מקרן השקעות זרה בתמורה למניות ואופציה להשקעה נוספת של 1.5 מיליון דולר בעתיד.

 אלוני חץ מכרה מיליון מניות PSP תמורת 365 מיליון ₪. החברה מחזיקה כעת בכ - 10% מחברת הנדל"ן השוויצרית; המימוש נעשה לצורך השקעות בבריטניה.

נאוויטס עדכנה את תחזיות הרווח בקידוח במפרץ מקסיקו, והמניה זינקה ב - 10%. מדובר על עליה של 37% בהיקף המשאבים החזויים, כאשר תחילת ההפקה צפויה לסוף 2023. נאוויטס מעריכה את התזרים מהפרויקט בכ-425 מיליון דולר.

 אאורה קיבלה היתרים לתחילת עבודות בפרויקט ברמת השרון. החברה קיבלה אישור להריסה, חפירה ודיפון של שלב א’, ותתחיל בבניה באופן מיידי.

 רדהיל ביופארמה השלימה הנפקה לציבור בארה”ב בסך 20 מיליון דולר. התמורה תשמש את רדהיל למימון תחילת שיווק תרופת ה -TALICIA ולניסויים העתידיים של החברה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה