חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל במגמה מעורבת

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.25% ומדד ת"א 125 ירד בכ -0.02%. מדד הביומד ומדד הנדל"ן ירדו בכ – 1% ומדד הנפט והגז עלה בכ – 1%

מערכת ספונסר 12/12/2018 17:51

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.25% ומדד ת"א 125 ירד קלות בכ – 0.02%. מדד ת"א SME60 ירד בשיעור של כ – 0.23%. באשר למדדים הסקטוריאליים, בלטו מדד הביומד ומדד הנדל"ן שרשמו ירידה של כ – 1%. מדד הנפט והגז עלה בכ – 1%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות לאומי, פועלים, נייס וטבע שעלו, כיל, בזק ודיסקונט שירדו.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית טבע שטיפסה בכ – 3%, אחריה קבוצת דלק, בי קומיוניקיישנס, לייבפרסון, רציו יהש ודלק קידוחים.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית ביוטיים שירדה בשיעור של כ –3.6% ואחריה שפיר הנדסה, מלם תים, קליל, דמרי ותדיראן הולדינגס.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.143 מיליארד ₪.

חברת סיוה דיווחה כי סדרת מעבדי בינה מלאכותית שפיתחה, זכתה בתואר ”מוצר החומרה הדיגיטלית של השנה”. מעבדי הבינה המלאכותית NeuPro שפיתחה סיוה מיועדים לסמארטפונים, למכוניות אוטונומיות ולמוצרי IoT.

פיליפס ישראל משיקה מערכת צנתורים חדשנית ומכריזה על התקנת 5 חדרי צנתורים במרכז הלב בהדסה. המערכת מפחיתה את הקרינה עבור המטופל והרופא בשיעור של 50% - 80%; קיצור זמן הצנתור מאפשר לצוות הרפואי לטפל ביותר חולים במשמרת ולקצר תורים.

כלכלני לאומי פרסמו היום הערכה לפיה ”הגירעון התקציבי בשנת 2018 עלול להסתכם בחריגה, אם כי מתונה, מהיעד של 2.9% תוצר". עוד נכתב בהודעה כי" היכולת של הממשלה להגיב באופן אקטיבי לשינויים בסביבה המאקרו -כלכלית, מבלי להגדיל באופן משמעותי את החוב הממשלתי ביחס לתוצר, עלולה להישחק".

 מלם תים מודיעה היום כי סיימה פרויקט במימון ישיר להטמעת פתרון של סימנטק לגלישה מאובטחת. מאפשר גלישה של המשתמשים אל רשת האינטרנט בצורה מאובטחת ומבוקרת, תוך שמירה על רמת ביצועים גבוהה; עלות הפרויקט - כחצי מיליון שקל.

 נייר חדרה מודיעה על רווח של 50 מיליון ₪ כתוצאה מהסכם שומות מס. החברה תשלם מס בסך 86 מיליון ₪ הכולל את תשלומי המס בגין מכירת קימברלי קלארק.

יבמ העניקה למטריקס מעמד של שותף עלית. שותף ה- Elite של IBM היא תכנית המיועדת למספר מצומצם של שותפים עסקיים בעולם; המעמד ניתן למטריקס בזכות פעילותה בתחום ה – RPA.

כלל ביוטכנולוגיה: חברת הבת PI CARDIA גייסה 3 מיליון דולר. הגיוס מקרן השקעות זרה בתמורה למניות ואופציה להשקעה נוספת של 1.5 מיליון דולר בעתיד.

 אלוני חץ מכרה מיליון מניות PSP תמורת 365 מיליון ₪. החברה מחזיקה כעת בכ - 10% מחברת הנדל"ן השוויצרית; המימוש נעשה לצורך השקעות בבריטניה.

נאוויטס מעדכנת את תחזיות הרווח בקידוח במפרץ מקסיקו, המניה מזנקת ב - 10%. עליה של 37% בהיקף המשאבים החזויים; תחילת ההפקה צפויה לסוף 2023; נאוויטס מעריכה את התזרים מהפרויקט בכ-425 מיליון דולר.

 אאורה קיבלה היתרים לתחילת עבודות בפרויקט ברמת השרון. החברה קיבלה היתר להריסה, חפירה ודיפון של שלב א’, ותתחיל בבניה באופן מיידי.

 רדהיל ביופארמה השלימה הנפקה לציבור בארה”ב בסך 20 מיליון דולר. התמורה תשמש את רדהיל למימון תחילת שיווק תרופת ה -TALICIA ולניסויים העתידיים של החברה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה