נתח שוק וצרכנות

סיכום נתוני הקניות בשבוע הסייבר: 66% מהעסקאות הדיגיטליות נעשו באמצעות מכשירים ניידים

חמשת המוצרים המדוברים ביותר היו: סוני פלייסטיישן, אייפון של אפל, אמאזון אקו, אייפד של אפל ומכשיר קינדל של אמאזון

חדשות ספונסר 05/12/2018 10:15

א+א-

חברת סיילספורס, העוסקת בתחום ה-CRM ושירותי הענן, פרסמה השבוע סיכום של מגמות הרכישה בעונת החגים האמריקאים. סיילספורס חשפה נתונים על פעולות הרכישה של מיליוני משתמשים גלובליים, ביותר מ-30 מדינות ברחבי העולם, באמצעות נתוני עסקאות, פעולות ופניות צרכנים .

 

הממצאים המרכזיים משבוע הסייבר בשנת 2018 היו כי ההנחות התחילו מוקדם והסתיימו מאוחר: השנה, ההנחות החלו להופיע ביום רביעי שלפני חג ההודיה, נשארו גבוהות במשך סוף השבוע והסתיימו בעלייה מהירה נוספת בסייבר מאנדיי, במהלכו נרשמו הנחות שיא של 31% בממוצע. המשווקים פיתו את הצרכנים מוקדם יותר באותו השבוע באמצעות הודעות SMS והודעות דואר האלקטרוני, כמות שעלתה השנה ב-159% ו-26% בהשוואה לשנה החולפת בחג ההודיה ובהתאמה ב-69% ו-23% בסייבר מנדיי. בסייבר מנדיי נראתה עלייה של 84% בהזמנות עם משלוח חינמי, שהשפיעה גם על ערך ממוצע ההזמנות (AOV), שכן הרוכשים לא נאלצו להוסיף מוצרים על מנת להפחית במחיר המשלוח. 

 

רוב הקונים גלשו ורכשו דרך הנייד: השנה, יותר מבכל שנה אחרת ויותר מכל מכשיר אחר, פנו הצרכנים לרכישות דרך הניידים שהתנועה (Traffic) בהם נעה סביבות 70% במרבית ימי שבוע הסייבר. נתוני ההזמנות דרך המכשירים הניידים היו גבוהים ביותר בחג ההודיה - 54% בהשוואה ל-49% בבלאק פריידי ו-45% בסייבר מנדיי.

 

הקונים פנו לכלים דיגיטליים על מנת לקבל שירות: הנתונים של חברת סיילספורס מראים כי בחישוב כולל, כמות הפניות לנציגי השירות עלתה ב-10% בסייבר מנדיי, ביחס לשנה שעברה. עם זאת, הצרכנים לא ממש הרימו את הטלפון. השיחות למרכזי שירות הלקוחות היו בירידה קטנה משנה לשנה כאשר החברות שינו את אופן התקשורת עם הצרכנים על ידי העברה לערוצים דיגיטליים כמו רשתות חברתיות, הודעות טקסט וצ’ט.

 

פייסבוק ואינסטגרם הובילו את תנועת הקניות ברשת; פלייסטיישן, אפל ואמאזון הובילו את הבאז החברתי: 94% מכלל התנועות ברשתות החברתיות המובילות לאתרי מסחר קמעונאים בוצעו דרך פייסבוק ואינסטגרם, עלייה קלה מ-92% בשנת 2017. כאשר החלו להירגע הדילים של שבוע הסייבר, צרכנים דיברו על גאדג’טים, קמעונאות גדולה ובנוסף, במפתיע, אתר אטסי (Etsy) בוטיק אופנה מקוון ליצירות ועבודת יד. חמשת המוצרים המדוברים ביותר בסייבר מנדיי היו: סוני פלייסטיישן, אייפון של אפל, אמאזון אקו, אייפד של אפל ומכשיר קינדל של אמאזון. אתרי הקמעונאות המדוברים ביותר בשבוע סייבר היו אמאזון, וולמרט, אטסי, איביי ובסט ביי. 

 

אוליביה אלבז, סגן נשיא אזורי וסמנכ"ל מכירות סיילספורס ישראל אמר: "צרכנים פנו באופן ישיר לצריכה המקוונת, לנייד ולרשתות חברתיות בשבוע הסייבר, ותרמו לצמיחה דיגיטלית בריאה עבור הקמעונאים. בעונת החגים הזו, הצרכנים הגיבו בצורה הטובה ביותר ליוזמה הקמעונאית בניידים, באמצעות אופן התשלום הדיגיטלי וביצוע העסקאות ברשתות החברתיות, המאפשרים חוויית צריכה רציפה ומותאמת אישית – משלב סימון המוצר ועד לרכישה." 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה