מחשבים וטכנולוגיה

EDF, דאסו סיסטמס ו-Capgemini הודיעו על שיתוף פעולה לשינוי דיגיטלי בהנדסת הגרעין של EDF

ההסכם קובע שותפות לתקופה של 20 שנה; מטרת השותפות לשפר את ביצועי התחנות ואת התחרותיות הכוללת של אנרגיה גרעינית

חדשות ספונסר 27/11/2018 13:48

א+א-

דאסו סיסטמס EDF, ו- Capgemini הודיעו בתערוכת הגרעין העולמית האחרונה, על חתימת הסכם שותפות ארוכת טווח לשינוי דיגיטלי בהנדסת הגרעין של EDF ובסביבתה. השותפות שואפת לתמוך ב- EDF בדיגיטליזציה של הפרויקטים ההנדסיים בתחנות שלה, במטרה לשפר את ביצועי התחנות ואת התחרותיות הכוללת של אנרגיה גרעינית. השותפות מהווה צעד חשוב בהאצת המהפכה הדיגיטלית של תעשיית הגרעין בכללותה.

 

בהתאם לתנאי ההסכם, EDF ודאסו סיסטמס מתחברות בשותפות לתקופה של 20 שנה על מנת לתמוך באופן רציף וקבוע בפרויקטים תעשייתיים. תמיכה זו תתאפשר הודות לפלטפורמת ה-3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס אשר נועדה לתקנן, ליצור הרמוניה ולשכלל תהליכים ושיטות הנדסיות. פלטפורמה אינטראקטיבית ומסתגלת זו תשמש את השחקנים בתחומים גרעיניים כדי להשיג נתוני פרויקטים בזמן אמת. היא גם תאפשר עיצוב של תאומים דיגיטליים של מתקני גרעין, בין אם הם נמצאים בשלב התכנון, הבנייה או התפעול. Capgemini, מתוך ניסיונה רבת השנים ובשיתוף עם דאסו סיסטמס, תספק שירותים בתחומי הייעוץ, הטכנולוגיה והאינטגרציה. יחד, שלושת החברות יפתחו וישלבו פתרונות דיגיטליים לענות על צרכים ספציפיים של ההנדסה הגרעינית. פרויקט Hinkley Point C, יחד עם פרויקטים עתידיים של EPR והיחידה הצרפתית לתמיכה בהנדסת הגרעין, עומדים לתרום וליהנות מיוזמה זו.

 

פלטפורמת ה-3DEXPERIENCE והברית בין דאסו סיסטמס ל- Capgeminiכבר הוכיחו את ערכם במשך שנים בתעשיות אחרות המבצעות פרויקטים מורכבים.

 

ז’אן-ברנרד לוי, מנכ"ל קבוצת EDF: "הפונקציה ההנדסית הגרעינית של EDF החלה בתהליך המעבר לעולם הדיגיטלי, שמטרתו להבטיח שנשתמש בשיטות ההנדסה הטובות ביותר לפרויקטים מורכבים. תהליך זה, שהוא המפתח להצלחת הפרויקטים הגרעיניים העתידיים שלנו, מהווה דוגמה מוחשית לשינוי שחל בקבוצת EDF, שיוזם במסגרת אסטרטגית ה-CAP 2030 שלנו. אנו גאים בתמיכה שאנו מקבלים משותפים אמינים ומכובדים כמו דאסו סיסטמס ו-Capgemini, המסוגלים לתמוך בנו בטווח הארוך, להבין את הדרישות שלנו ולהיות שותפים שלנו בבניית תהליך לפרויקט הנדסי."

 

ברנרד צ’רלס, סגן יו"ר ומנכ"ל דאסו סיסטמס, אמר: "השינוי הדיגיטלי של תעשיית האנרגיה מתרחש ומאיץ. ההסכם שלנו בן 20 שנה עם EDF והברית המתמשכת שלנו עם Capgemini הם עדות לשינוי זה. לדאסו סיסטמס יש טביעת רגל גלובלית חזקה בתחום האנרגיה, כולל האנרגיה הגרעינית. הפתרונות שלנו משמשים לניהול המורכבות של שני שלישים של הכורים הגרעיניים בעולם וארבע חמישיות של אלה בבנייה. יחד עם Capgemini ועם הכוללנות של פלטפורמת ה-3DEXPERIENCE שלנו, אנחנו נספק חוויות הנדסה גרעינית חדשות ל-EDF שיוכלו לעורר שינוי בכל המגזר."

 

פול הרמילן, מנכ"ל קבוצת Capgemini: "זה מאוד מרגש לשתף פעולה עם דאסו סיסטמס לתמוך ב-EDF בתוכניות שאפתניות שלה כדי להביא לשינוי בפעילות שלה בתחום הגרעיני. אנו משתמשים בידע המעמיק במגזר הגרעין ואת המומחיות הטכנית, בעלת שם עולמי, שלנו כדי להבטיח הצלחתו של פרויקט זה. השותפות שלנו עם דאסו סיסטמס היא צעד חשוב באסטרטגיה הגלובלית שלנו, בין אם מדובר במגזר האנרגיה או בשוק ה- PLM."

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה