יום המסחר בבורסת ת”א ננעל במגמה שלילית

מדד ת"א 125 ירד בכ – 0.66%, מדד ת"א 35 ירד בכ – 0.59%; בלטו מבין המדדים הסקטוריאליים; מדדי התקשורת והטכנולוגיה שרשמו ירידות בשיעור של יותר מ – 1%

מערכת ספונסר 12/11/2018 17:47

א+א-

בבורסה בתל אביב הסתיים יום המסחר בירידות. מדד ת"א 125 ירד בכ – 0.66% ומדד ת"א 35 רשם ירידה בשיעור דומה של כ – 0.59%. מדד ת"א SME60 ירד בכ – 0.9%, מדדי הטכנולוגיה והתקשורת רשמו ירידות בשיעור של יותר מ – 1% ומדדי הגז, הנפט והפיננסים בירידות גם הם.


מניית לאומי מרכזת היום את מחזור המסחר הגדול ביותר, בירידה. אחרי מניית לאומי, היקפי מסחר גדולים נרשמו היום גם במניית דיסקונט שירדה, טבע שעלתה, כיל שירדה ובזק  ונייס שעלו.

מניות שבלטו בשיעורי העליות היום, הן בראשונה אופקו הלת’, אחריה נאוי, קמהדע, קבוצת דלק, חברה לישראל ורבוע נדל"ן. שיעורי הירידות הגדולים ביותר נרשמו היום בקרב מניות גילת שצנחה ב – 8%, ביוטיים שרשמה ירידה של כ – 7%, ואחריהן אודיוקודס, אטראו שוקי הון, ישראל קנדה וטאואר.


היקף המסחר היום הסתכם בכ – 1.206 מיליארד ₪.


המסחר בוול סטריט מתנהל כעת במגמה שלילית כמו גם המסחר באירופה.

היום דווח כי SAP רוכשת את Qualtrics ב- 8 מיליארד דולר במזומן. רכישת החברה, העוסקת בפתרונות ניהול חוויה, צפויה להיסגר סופית במחצית הראשונה של 2019.

 פלוריסטם פרסמה נתונים חדשים מניסוי שלב 2 בחולי טרשת. הנתונים החדשים מראים שתאי PLX-PAD שיפרו משמעותית את איזון הגלוקוז בדם והורידו את הדלקתיות הכרונית.

דוחות גילת הציגו המשך צמיחה חזקה של הרווחיות ברבעון השלישי של 2018, והחברה מעלה את התחזית השנתית ל-2018 לרווח התפעולי ול-EBIDTA.

 קמהדע דיווחה על התוצאות הכספיות של הרבעון השלישי ומעלה את צפי המכירות ב20%; ההכנסות ירדו ב-35% בשל עיכוב באספקת המוצרים כתוצאה משביתת עובדים שהסתיימה; החברה מאשררת את תחזית המכירות השנתית המעודכנת לשנת 2018 של 102 עד 108 מיליון דולר.

 קולפלנט השלימה את ההסכם האסטרטגי עם חברת התרופות האמריקאית יונייטד תרפיוטיקס. ההסכם הוא לפיתוח וייצור ריאות אדם ואיברים נוספים להשתלה בטכנולוגית הדפסה בתלת מימד, תוך שימוש בדיו ביולוגי מבוסס קולגן שפיתחה החברה; היקף העסקה 44 מיליון דולר.

עוד דווח היום כי הוועדה המוניטרית תסיים את תכנית רכישות המט”ח שנועדו לקזז את השפעת הפקת הגז על שער החליפין. החל מ2019 תפסיק הועדה את התכנית ובמקרה של תנודות חריגות בשער החליפין ימשיך בנק ישראל לפעול בשוק המט"ח.

חברת אל על הודיעה כי חתמה על הסכם קוד שייר עם חברת וייטנאם איירליינס. ההסכם מאפשר לפרסם טיסות בקוד אל על (LY) על טיסה שמופעלת על ידי חברת תעופה אחרת ובכך מציע לנוסעי החברה מגוון גדול יותר של יעדים ותדירויות.

ראדא דיווחה על הזמנות בהיקף של 12 מיליון דולר, מתוכם 5 מיליון למכ”מים טקטיים. מנכ"ל החברה: " אנו מאמינים כי המובילות שלנו בשוק המכ"מים הטקטיים לכוח המתמרן תניב את פירותיה בעתיד הקרוב."

אס אר אקורד הציגה היום עליה של 40% ברווח הנקי. החברה סיימה את הרבעון השלישי של השנה עם רווח נקי של כ-9.2 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-6.5 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנת 2017.

 מיטב דש פרסמה היום סקירה לפיה נמשכת ההיחלשות בכלכלה העולמית, בפרט באירופה וסין, וציטטה את הכלכלן הראשי אלכס זבז’ינסקי באומרו כי "ארה"ב נותרה אי של יציבות, לפחות מבחינה כלכלית, אולם, להערכתנו, הצמיחה בארה"ב צפויה להיחלש".

 אפריקה מגורים מסכמת היום רבעון שלישי ומציגה ירידה בהכנסות וברווח הנקי. למעשה, הדו"חות מציגים ירידה בכל הפרמטרים. מיכה קליין מיועד להתמנות למנכ"ל החברה עם השלמת הסדר החוב.

 קדימהסטם זכתה במענק של האיחוד האירופי והרשות לחדשנות לפיתוח הקליני של מוצר לטיפול בסוכרת. הזכיה תאפשר לחברה לבדוק פתרון משותף עם חברת המכשור הרפואי Defymed הצרפתית; תקציב הפרויקט עומד על 5.4 מיליון ₪.

כאל פירסמה דו”חות רבעוניים לפיהם ההכנסות עלו והרווח ירד; עליה של 14% בהכנסות ברבעון השלישי, וירידה של 24% ברווח הנקי בעקבות ההשקעה במועדון הלקוחות שופרסל-כאל.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה