חדשות שוק ההון

קדימהסטם זכתה במענק של האיחוד האירופי והרשות לחדשנות לפיתוח הקליני של מוצר לטיפול בסוכרת

הזכיה תאפשר לחברה לבדוק פתרון משותף עם חברת המכשור הרפואי Defymed הצרפתית; תקציב הפויקט 5.4 מיליון ₪

חדשות ספונסר 12/11/2018 09:59

א+א-

חברת הביומד קדימהסטם מודיעה הבוקר כי קיבלה אישור מהאיחוד האירופי ומרשות החדשנות במשרד הכלכלה בישראל, לקבלת מענק מחקר משותף במסגרת תכנית Eurostars היוקרתית, לפיתוח קליני של הטכנולוגיה של החברה לטיפול בסוכרת, יחד עם מכשור רפואי ייעודי שפותח ע"י Defymed .

 

תקציב הפרויקט הצפוי עומד על 5.4 מיליון ₪ לשנתיים, כאשר חלקה של החברה בשנה הראשונה הוא 1.5 מיליון ₪. השתתפות רשות החדשנות תהיה בשיעור של 50% מתקציב החברה.

 

החברה מפתחת טיפול תאי חדשני למחלת הסוכרת, באמצעות ייצור מבוקר של תאים פונקציונליים המפיקים ומשחררים אינסולין בהתאם לרמות הסוכר בדם.

 

חברת Defymed הצרפתית מפתחת מתקן לבלב ביו-מלאכותי בשם RMailPan ,המיועד בשילוב התאים המתאימים כדוגמת התאים של החברה, לטיפול בחולי סוכרת ללא דיכוי מערכת החיסון.

 

תכנית Eurostars מנוהלת על ידי ארגון EUREKA התומכת בטכנולוגיות חדשניות על מנת לקרב אותן לשוק, ונתמכת על ידי האיחוד האירופי תחת תכנית המסגרת 2020 Horizon.

 

החברה מעריכה כי קבלת המענק תאפשר הרחבת הפעילות המשותפת בין שתי החברות, תוך שימת דגש על השלמת הדרישות הרגולטוריות הנחוצות להשלמת פיתוח המוצר המשותף לשלב התחלת ניסוי קליני.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה