חדשות שוק ההון

יום המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 125 עלה בכ – 0.17%, מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.12%, טאואר צנחה ביותר מ – 18% לאחר פרסום הדוח הרבעוני שלה מוקדם יותר היום

מערכת ספונסר 29/10/2018 18:12

א+א-

בבורסה בתל אביב הסתיים יום המסחר במגמה חיובית. מדד ת"א 125 עלה בכ – 0.17% ומדד ת"א 35 רשם היום עליה של כ – 0.12%.

מניית טאואר מרכזת היום את מחזור המסחר הגדול ביותר, בירידה; המנייה התרסקה במהלך היום ב – 18.41% ומשכך מובילה גם את טבלת הירידות היומית. הצניחה הדרמטית התרחשה לאחר פרסום הדוחות הרבעוניים של החברה.

אחרי טאואר, היקפי מסחר גדולים נרשמו היום גם במניות כיל, פועלים, לאומי, טבע  ונייס אשר עלו כולן. מניות שבלטו בעליות היום, הן בראשונה בי קומיוניקיישנס, אחריה נייר חדרה, אופקו הלת’, בזק, פרטנר ודלק רכב. בטבלת הירידות, שוב אחרי טאואר, ניצבות מניות נובה, ישראמקו, לוינשטיין, דלק קידוחים וסקופ.

מדד התקשורת וכן הנפט והגז בלטו היום וכל אחד מהם רשם עליה של יותר מ - 1%.

היקף המסחר היום הסתכם בכ – 1.473 מיליארד ₪. מחר, יום הבחירות לרשויות המקומיות, לא יתקיים מסחר.

המסחר בוול סטריט מתנהל כעת בעליות שערים כמו גם המסחר באירופה.

היום דווח כי IBM רוכשת את רד האט ב- 34 מיליארד דולר. כתוצאה, מניית רד האט טסה 46% בפתיחת המסחר בוול סטריט. הרכישה תהפוך את IBM לספקית הענן ההיברידי הגדולה בעולם.

עסקת ענק נוספת בהיקף של 550 מיליון דולר, דווחה היום על ידי תעשיה אוירית. החברה חתמה על הסכם עם מדינה באסיה לפיו תספק מערכות בקרת אש להגנה אווירית. התמורה עבור הפרויקט תשולם לאורך תקופה של ארבע שנים.

כמו כן, סאנפלאואר דיווחה מוקדם יותר על מכירת הפרויקטים הסולאריים האחרונים שלה בישראל, אחרי שמכרה את הפרויקטים שלה בספרד ובאיטליה.

 סאטקום מערכות עדכנה כי תספק שירותי אינטרנט ללקוח בקמרון בהיקף של 1.6 מיליון דולר בשנה. בכך החברה ממשיכה להרחיב את פעילותה באפריקה.

אבוג’ן הודיעה על פריצת דרך בפתרון לקציר מכאני של צמח הקיקיון. הפתרון שפיתחה החברה יחד עם חברת פנטיני, יצרנית ומפיצה מובילה של ציוד, מביא לירידה משמעותית באובדן יבול בזמן הקציר.

 סאמיט רוכשת 8 מרכזי שירות בגרמניה ב-86 מיליון אירו. מרכזי השירות ממוקמים בברלין, פרנקפורט ודיסלדורף. המניה הגיבה בעליות

אנרגי’אן נפט וגז החלה להיסחר היום בבורסה בת”א. החברה צפויה להיכנס למדדי ת"א 90, ת"א 125, ומדד נפט וגז במסגרת המסלול המהיר.

מנועי בית שמש הודיעה הבוקר כי היא רוכשת את חברת חישולי כרמל תמורת כ-58.5 מיליון דולר. חישולי כרמל עוסקת בייצור חלקים למנועי סילון. הרכישה תגדיל משמעותית את סל המוצרים של מנועי בית שמש.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה