חדשות שוק ההון

אפולו פאוור מדווחת כי סולארפיינט הגישה בקשת פטנט בינלאומית

מדובר בפטנט עבור שיטה חדשנית לייצור רשת מיקרומטרית גמישה

מערכת ספונסר 17/10/2018 11:01

א+א-

בהמשך לדיווחים קודמים אשר במסגרתם הודיעה אפולו כי סולארפיינט, החברה הבת, הגישה בארה"ב בקשה לרישום פטנט על שיטה חדשנית לייצור רשת מיקרומטרית (ממברנה) פלסטית עבור שימוש באחת האלקטרודות של היריעות הסולאריות הגמישות פרי פיתוחה, החברה מודיעה על התפתחויות:

 

לאור התקדמות בפיתוח הרשת המיקרומטרית ולאור פיתוח שימושים פוטנציאלים נוספים בה, שהושגו, בין היתר, באמצעות מכונה ייעודית לייצור ממברנות שפיתחה סולארפיינט, אתמול הגישה סולארפיינט בקשת פטנט בינלאומית המרחיבה את בקשת הפטנט בארה"ב לשימושים נוספים של הרשת המיקרומטרית.הגשת בקשת הפטנט הבינלאומית תאפשר לסולארפיינט פרק זמן נוסף של 18 חודשים, במהלכם תוכל להגיש
בקשות לרישום פטנט בלמעלה מ-100 מדינות. למיטב ידיעת החברה, ייצור ממברנות בעלות חורים בקנה מידה מיקרוני, המתאפשר באמצעות השיטה מושא בקשות הפטנט, מהווה למועד הדיווח אתגר טכנולוגי משמעותי, וזאת מכיוון שבמסגרתו נדרש לייצר מיליארדי חורים למטר רבוע. הטכנולוגיה מושא בקשות הפטנט מבוססת על פעולה כימית ברמה המיקרוסקופית, המאפשרת לייצר מספר רב של חורים באופן סימולטאני.

 


לעניין זה יצוין, כי שיטת יצירת חורים באמצעות לייזר, המקובלת כיום בתחום ייצור הממברנות, מאפשרת ייצור בקצב של עד 1 מיליון חורים בשנייה, שהינו קצב איטי משמעותית מהקצב הרצוי ושעשוי להתאפשר באמצעות הטכנולוגיה מושא בקשות הפטנט.

 


סולארפיינט הינה חברת מחקר ופיתוח המפתחת מוצרים ופתרונות טכנולוגיים בתחום האנרגיה הסולארית לשימוש בכבישים ותשתיות, מאגרי מים ובניינים. המוצר העיקרי אותו מפתחת סולארפיינט הינו יריעות סולאריות גמישות, המיועדות לייצור על גבי מכונות גליל לגליל במהירות גבוהה ובעלות נמוכה, המיועדות להפוך כל משטח תחת פני השמש למשטח מייצר חשמל.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה