חדשות שוק ההון

המסחר המקומי מתנהל בירידות; מניית אלקטרה נדל”ן מרכזת עניין

ת"א-35 יורד ב-0.49% ו-125 ב-0.54%. בנק ישראל: המדד המשולב לחודש אוגוסט 2018 עלה ב-0.4%. לאומי שוקי הון סבורים כי קיימת היתכנות להעלאת ריבית בישראל כבר השבוע

מערכת ספונסר 07/10/2018 12:30

א+א-

הבורסה המקומית מתנהלת בירידות בשעה זו. המסחר מושפע בין היתר ממניית אלקטרה נדל"ן, המרכזת עניין לאחר שהודיעה כי הושלמה עסקה למכירת זכויות בנכס בקליבלנד ארה”ב. מדד ת"א 35 ומדד ת"א 125.

 

מניית לאומי מובילה את המחזורים בירידה. אחריה יורדות גם דלק קבוצה, טבע, נייס, אלוני חץ ודלק קידוחים. מחזור המסחר המקומי עומד בשעה 12:30 על כ-180 מיליון ש"ח.

 

מניית מגה אור מובילה היום את העליות בת"א-125, ואחריה עולות גם פריגו, שלאג, דנאל כא, סאמיט ורציו יהש. מנגד, מניית נובה עומדת היום בראש טבלת הירידות, ואחריה יורדות גם טאואר, קמטק, ארפורט סיטי, שיכון ובינוי ושפיר הנדסה.

 

בנק ישראל: המדד המשולב לחודש אוגוסט 2018 עלה ב-0.4%. קצב העלייה הממוצע של המדד האט מעט ברביע השני של השנה אך כעת הוא שוב דומה לקצב שמאפיין את השנים האחרונות. כמו כן הודיע הבנק היום כי יתרות המט”ח הסתכמו בסוף ספטמבר ב-115,459 מיליוני דולרים. מדובר בקיטון בסך של 546 מיליוני דולרים לעומת סוף החודש הקודם. בנק ישראל רכש 16 מיליון דולר לקיזוז השפעת הגז.

 

לאומי שוקי הון סבורים כי קיימת היתכנות להעלאת ריבית בישראל כבר השבוע. דודי רזניק כתב: "ממליצים על אחזקה מאוזנת בין שקלים לא צמודים לצמודי מדד. בתקופה הקרובה מומלץ להחזיק רמות גבוהות יחסית של מזומן בשילוב אג"ח בריבית משתנה".

 

בנק ישראל צפוי לרכך את הנימה הניצית ולדחות את תחזית העלאת הריבית. יונתן כץ מלידר שוקי הון מעריך כי מכלול הנתונים יתנו תמונה חלקית לגבי מצב המשק ברבעון ג’, אשר כנראה מראה סימני התמתנות קלים.

 

תעשיית קרנות הנאמנות השיגה בחודש ספטמבר תשואה שלילית קלה ממוצעת של 0.05%, זאת בדומה לתשואה המשוקללת של תעשיית קופ"ג. מיטב דש: כל הקטגוריות המרכזיות השיגו תשואה של סביב ה-0%. התשואה מתחילת השנה מגיעה ל-1.5%.

 

נאוויטס פטרוליום הודיעה על התחלת קידוח אקספלורציה בנכס הנפט South Pelto Block 16. מפעילת הפרויקט EnVen Energy Ventures LLC עדכנה את השותפות כי החלה בביצוע קידוח האקספלורציה OCS-G 35607 #1 בפרויקט.

 

 מיקרומדיק דיווחה על הסכם הפצה בלעדי של מוצר לאבחון סרטן שלפוחית השתן. חטיבת הדיאגנוסטיקה של חברת התרופות והציוד הרפואי Menarini תפיץ את מוצרי מיקרומדיק ביוון וקפריסין. ההסכם מהווה הבעת אמון והכרה מחברה בינלאומית מובילה.

 

כאמור, אלקטרה נדל”ן הודיעה כי הושלמה עסקה למכירת זכויות בנכס בקליבלנד ארה”ב. תזרים המזומנים החופשי שנבע לחברה מהעסקה היה גבוה בכ- 6 מיליון ש"ח מהתזרים שדווח. כתוצאה מכך, תרשום החברה רווח לאחר מס של כ- 4.5 מיליון ש"ח ברבעון השלישי 2018.

 

 אלגומייזר מסרה כי לינקיורי (בת) חתמה על עדכון הסכם שת”פ עם ענקית חיפוש בינלאומי. משמעות עדכון ההסכם הינה כי על כל גידול בהכנסות מעל הכנסות הבסיס יגדל שיעור הרווח הגולמי הישיר של החברה ב-5%-8% על הגידול האמור.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה