מחשבים וטכנולוגיה

ירידות שערים של כאחוז במדדים המובילים בבורסה בת”א בהובלת מניות האנרגיה והתקשורת

המניות המובילות במחזורים רושמות ירידו שערים: פועלים, טבע, כיל ופריגו. נקודת האור היחידה במניות עם מחזורי המסחר הגדולים הבוקר, היא מניית נייס

מערכת ספונסר 04/10/2018 13:11

א+א-

הבורסה בתל אביב נסחרת הבוקר בירידות שערים של כאחוז, בדומה למגמה בבורסות העולם. אירופה רושמת ירידות שבין 0.5% ל-1%. החוזים על ניו יורק הפכו ירוקים והם נסחרים בעליות של כרבע אחוז. כמשקיע ותיק אומר, "החבר’ה תמיד אוהבים למכור קצת ביום חמישי, אחרי העליות של ימי המסחר הקודמים, כדי שיהיה קצת כסף בכיס לסוף השבוע". את הירידות מובילים מדדי מניות האנרגיה ומניות התקשורת. את המחזורים מוביל בנק לאומי בירידה. גם שאר המניות המובילות במחזורים רושמות ירידו שערים: פועלים, טבע, כיל ופריגו. נקודת האור היחידה במניות עם מחזורי המסחר הגדולים הבוקר, היא מניית נייס.

 

בקרב מניות מדד ת"א 125 בולטות בעליות מניות גילת, אפקון ופוקס, וגם זאת כאשר שלושתן אינן עולות יותר משלושת רבעי האחוז. עוד רושמות עליות במדד זה הן, אופקו, נובה  וקרסו עלו בכשליש האחוז. מנגד רושמות ירידות של כ-3% ביוטם, נפטא והכשרת הישוב. מניות דלק, ישראמקו ואשטרום יורדות בכ-2.5%.

 

שלב טרום הנעילה בבורסה יחל היום מוקדם יותר עקב עדכוני פרמטרים. הבורסה בת"א מבקשת להזכיר לסוחרים כי בשל עדכון פרמטרים חודשי, שלב טרום הנעילה בשוק המניות יהיה ארוך מהרגיל. הוא יחל היום בבין השעות 16:54 לבין 16:55

 

בנק לאומי ממשיך בהיערכותו לקראת הפרידה מלאומי קארד. המהלך צפוי לכלול שינויים קלים בתהליך השירות, בעוד הלקוחות הרלוונטיים מקבלים על כך הודעה מסודרת בימים אלו. במסגרת ההיפרדות, תוחלף תכנית הפינוקים של לאומי קארד עבור לקוחות לאומי. בלאומי תושק תכנית הטבות מקיפה, במהלך ינואר 2019. יצוין, כי שני הצדדים צפויים להמשיך ולשתף פעולה גם לאחר ההיפרדות. עבור לקוחות לאומי קארד המחזיקים בכרטיס אשראי חוץ-בנקאי, תכנית הפינוקים ממשיכה כסדרה.

 

אושרה אפקטיביות מחיקת של ה-GDRS של פרוטרום מהרשימה הרשמית של ה-FCA .כמו כן בוטל רישומן למסחר ברישמה הראשית של בורסת לונדון. ני"ע הינם GDRs ע"פ RULE 144A ו-Regulation S הנושאים ISINs מספר US35950R1068 ומספר US35950R2058 בהתאמה.

 

מרחביה משקיעה עד 150 אלף דולר נוספים ב-CDx כחלק מסיבוב גיוס פנימי מהיר של כ-2 מיליון. חברת CDx פיתחה טכנולוגיה לאבחון מוקדם של סרטן הערמונית מבדיקת דם פשוטה, המייתרת את הצורך בביצוע ביופסיות.

 

גם ילין לפידות הפך לבעל ענין בסומוטו. נראה כי בתי ההשקעות מגלים עניין בחברת סומוטו. לאחר שמיטב דש הפך לבעל עניין היום נודע כי גם ילין לפידות מחזיק יותר מ-5% בחברת הפרסום באינטרנט

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה