חדשות שוק ההון

בקשה לייצוגית נגד מלונות הכשרה בעניין היעדר הנגשה של מלונות בבעלותה ללקויי ראייה

הסעדים המבוקשים במסגרת התובענה הינם בעיקר, אישורה כתובענה ייצוגית, קביעת פיצוי לכל חבר בקבוצה בסך של 2,500 ש"ח ובסך הכל סכום כולל של 30 מליון ש"ח

מערכת ספונסר 03/10/2018 09:59

א+א- 3

מלונות הכשרה מודיעה כי ביום 2 באוקטובר, 2018 הומצאה לה תובענה ובקשה לאישור התובענה כתובענה ייצוגית שעניינן הוא היעדר הנגשה, לכאורה, של מלונות שבבעלות החברה, לאנשים עם מוגבלות בראייה. התובענה הוגשה על ידי עמותת איל"ה ותובע נוסף, והעילות הכלולות בה מתבססות בעיקר על הוראות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, התשנ"ח-1998 והתקנות שהותקנו מכוחו ופקודת הנזיקין, תשכ"ח- 1968.

 

קבוצת הנפגעים, לכאורה, על פי התובענה כוללת אנשים עם מוגבלות בראייה שהינם עיוורים ו/או לקויי ראייה, שמרכז חייהם בישראל, אשר הגיעו ו/או ביקשו להגיע למלון רימונים טבריה (כך בלשון התובענה) ו/או למי מבתי המלון האחרים של החברה, בתקופה שהחלה ב-22/6/2012 (מועד כניסתן לתוקף של תקנות בעניין נגישות מכוח חוק הנגישות) ועד למתן פסק דין בתובענה.

 

הסעדים המבוקשים במסגרת התובענה הינם בעיקר, אישורה כתובענה ייצוגית, קביעת פיצוי לכל חבר בקבוצה בסך של 2,500 ש"ח ובסך הכל סכום כולל של 30 מליון ש"ח (הערכה), ומתן צו עשה לחייב את החברה לנקוט בצעדים להנגשה שלמה ומלאה של בתי המלון שבבעלותה בתוך ששה חודשים.

 

החברה בוחנת את הטענות העולות מהתובענה באמצעות יועציה המשפטיים. יחד עם זאת, כבר מבחינה ראשונית של התובענה עולה כי התובענה כוללת טענות חסרות בסיס עובדתי ו/או משפטי.

 

יצויין, כי על פי על פי פרסומים שונים, התובעת הגישה בתוך זמן קצר עשרות תביעות דומות עד זהות לאותו בית משפט, בצורה שיטתית וסדרתית, תוך ניצול הפטור מאגרה בתחום הנגישות. כמו כן, למיטב ידיעת החברה, הוגשו על ידי מספר תובעים שנתבעו בתביעות דומות בקשות למחיקה על הסף של תביעות אלה, והחברה תבחן אפשרות להצטרף לבקשה זו.

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אם הוא נכה, והמלון לא מונגש - כן

  אם בן אדם נכה, ולפי החוק מלונות צריכים להיות מונגשים וערוכים לתת שרות גם לבעלי נכויות ולא עשו זאת - צריכים לפעול ולנגיש לפי החוק. אני ממש ממש לא חובב תביעות יצוגיות, אפילו בז לעו"ד האלו בד"כ - אבל תפקידו של ביהמ"ש לשים בצד את התובע ואם הוא סדרתי או לא, ולבדוק לגופו של עניין - אם עומדים בחוק - הכל סבבה - והסדרתי ילך לחפש את חבריו. אם לא עומדים - שיתקנו.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  החלילן 03/10/2018 11:23

 2. 2
  יש סיכוי במקרה הזה למחיקה על הסף...

  לאור התנהלות עוה"ד הייצוגי שעל פי הנטען (והידוע) מגיש תביעות באופן סדרתי, ולכאורה הקים את העמותה שהגישה את התביעה לצורך הגשת התביעות בלבד.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Liron101 03/10/2018 11:06

 3. 3
  אני לא מבין, מישהו אחר לקוי ראיה

  ומלון צריך לשלם לו פיצוי? איפה היגענו?
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  sasan 03/10/2018 10:04