חדשות שוק ההון

ארד רוכשת 60% מחברת WaterTech SPA האיטלקית תמורת 16 מיליון אירו

WaterTech SPA היא חברה פרטית איטלקית מובילה העוסקת בתחום מדידת המים. אומדן מחזור המכירות המאוחד של החברה לשנת 2017 הסתכם לסך של כ- 22.6 מיליון אירו

מערכת ספונסר 02/10/2018 08:42

א+א-

 ארד מדווחת כי חתמה על הסכם לרכישת 60% (בדילול מלא) מחברת WaterTech SPA-חברה איטלקית מובילה העוסקת בתחום מדידת המים תמורת כ-16 מיליון אירו. אומדן מחזור המכירות המאוחד של החברה לשנת 2017 הסתכם לסך של כ- 22.6 מיליון אירו וה-EBITDA הסתכם לסך של כ-4.4 מיליון אירו. רכישת ההחזקות בחברת ,WaterTech הינה השקעה בפעילות הליבה של קבוצת ארד , רכישה אשר תוביל להגדלת סך מחזור המכירות של הקבוצה בשני שווקים חדשים לקבוצה, האיטלקי והקולומביאני.

 

פרטי העסקה: ארד מדווחת היום כי חתמה על עסקה לרכישת השליטה - 60% (בדילול מלא) בחברת Watertech SpA, חברה איטלקית פרטית, העוסקת בפיתוח, ייצור והפצה של ציוד לקריאת מדי מים באיטליה ובשווקים נוספים. בנוסף מחזיקה Watertech ב-62% (בדילול מלא) בחברת WaterTech LASSA, חברה העוסקת בהפצת מדי מים בקולומביה. השלמת העסקה צפויה להיות במהלך חודש אוקטובר 2018 בכפוף לתנאים שמפורטים בהסכם.

 

תמורת המניותף במועד ההשלמה תשלם ארד כנגד הקצאת מניות, שמהוות 60% (בדילול מלא) מהחברה האיטלקית , סך של כ-16 מיליון אירו.

 

אופציית CALL ואופציית PUT

 

במסגרת הסכם הרכישה , תוענק לארד אופציית רכש (Call Option) לרכישת יתרת המניות בחברה האיטלקית (40% בדילול מלא) הניתנת למימוש במהלך החודשים יוני- יולי 2022, ולבעלי המניות הקיימים בחברה האיטלקית תוענק אופציית מכר (Put Option) למכירת יתרת מניותיהם בחברה האיטלקית (40% בדילול מלא) הניתנת למימוש במהלך החודשים אפריל- מאי 2022. התמורה לרכישת יתרת מניות תיגזר מהתוצאות הכספיות של Watertech לפי מנגנון המפורט בהסכם הרכישה, המבוסס על התוצאות הכספיות של 5 השנים הקודמות למועד מימוש האופציה. השלמת העסקה מותנית בהשלמת מספר תנאים מתלים, הקשורים ברישומי מניות, הסרת שעבודים, ופרוצדורות הקשורות בחוק האיטלקי.

 

מימון העסקה: מימון רכישת המניות יעשה באמצעות נטילת הלוואת מהמערכת הבנקאית בישראל,בהיקף של 60% מההשקעה, לתקופה של 7-9 שנים בריבית קבועה (ללא שינויים בהתניות הפיננסיות הקיימות מול המערכת הבנקאית) ויתרת ההשקעה תבוצע ממקורות עצמאיים. לחברה לא צפויים חיובי מס או היטלים אחרים כתוצאה מהרכישה.

 

אודות Watertech: החברה הינה חברה איטלקית פרטית העוסקת בפיתוח, ייצור והפצה של ציוד לקריאת מדי מים (ביתיים, תעשייתיים, מגנטיים ועוד) ו בעיקר באיטליה. החברה מנוהלת על ידי Enrico Parodi (שהוא ומשפחתו הינם בעלי המניות העיקריים בחברה). למר Parodi ניסיון של עשרות שנים בתחום הפעילות של החברה. פעילות הייצור מתבצעת בעיקר במפעל החברה ב-Canelli צפון איטליה.

 

בנוסף, מחזיקה החברה האיטלקית ב-62% (בדילול מלא) בחברת WaterTech LASSA, חברה העוסקת בהפצת מדי מים וגז בקולומביה. במסגרת העסקה נקבעו הסדרי שיתוף פעולה עתידיים על מנת לנצל את היתרונות היחסיים של כל אחת מהחברות בקבוצה.

 

אומדן התוצאות המאוחדות של הפעילות באיטליה ובקולומביה: מחזור המכירות המאוחד בשנת 2016 עמד על סך של 21 מיליון אירו ובשנת 2017 על סך של כ- 22.6 מיליון אירו. ה-EBITDA הסתכם בשנת 2016 לסך של 4.1 מיליון אירו (כ-19.6% ממחזור המכירות) ובשנת 2017 הסתכם לסך של 4.4 מיליון אירו (19.6% ממחזור המכירות). הרווח הנקי עמד על 2.3 מיליון אירו בשנת 2016 וכ-2.5 מיליון אירו בשנת 2017/

 

גבי ינקוביץ, מנכ"ל קבוצת ארד והוגו צאופן יו"ר קבוצת ארד מסרו: "רכישתSPA Watertech מהווה דריסת רגל חשובה בשוק האיטלקי והקולומביאני ותואמת את האסטרטגיה של הקבוצה לחדירה לשווקים צומחים, שבהם קיים מעבר לשימוש ב-AMR. הרכישה תתרום להגדלת סך מכירות הקבוצה לאור הגדלת הנגישות לשוק האיטלקי והקולומביאני. בנוסף, שילוב קו המוצרים הנוכחי של WaterTech עם מוצרי קבוצת ארד יגדילו את יכולת המכירה שלה באזורי פעילותה הנוכחיים והעתידיים. בכוונתנו להמשיך ולפעול לכניסה לשווקים צומחים חדשים ובמקביל להמשיך ולפעול להמשך הצמיחה בשווקים העיקריים בהם אנו פועלים בדגש על ארה"ב, ישראל וספרד. "

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה