חדשות שוק ההון

עליות קלות בבורסת ת”א; מניית אלקו בולטת באדום

ת"א-35 עולה ב-0.19% ות"א-125 ב-0.33%; יתרת החוב של המגזר העסקי גדלה ברבעון השני ב-1.5%; סייפ-טי מזנקת בעקבות שותפות אסטרטגית והזמנה ראשונה למוצר ה-SDP בגרמניה

מערכת ספונסר 17/09/2018 12:43

א+א-

יום המסחר השני לשבוע המסחר המקוצר של יום כיפור בבורסת תל אביב מתנהל בשעות הצהריים בעליות שערים קלות, על רקע חזרתם לפעילות של שוקי העולם. המסחר במזרח הרחוק ננעל הבוקר בירידות שערים של למעלה מאחוז, כאשר ביפן לא התקיים מסחר לרגל חג. גם רוב בורסות אירופה נסחרות באדום והחוזים העתידיים מצביעים על ירידות קלות בפתיחת השבוע בניו יורק.

 

השוק המקומי דל באירועים בשל תקופת החגים. מחזור המסחר באחוזת בית עומד בשעה 12:45 על כ-450 מיליון שקלים, כאשר מניות כיל, נובה  ופרוטרום מרכזות את המחזורים הגדולים ביותר בבורסה. כמו כן בולטות במחזורים ניכרים מניות לאומי, פרטנר וטבע. מדד ת"א-35 ות"א-125.

 

את העליות במדד ת"א-125 מובילות היום אזורים וכלל ביטוח, ואחריהן בירוק ביוטיים, ישראל קנדה, ישרס ואטראו שוקי הון. מנגד, אלקו ובי-קום ניצבות היום בראש רשימת היורדות, ובעקבותיהן הכשרת הישוב, או.פי.סי אנרגיה, אלקטרה צריכה ואופקו הלת’ שחזרה אתמול להיסחר בת"א.

 

יתרת החוב של המגזר העסקי גדלה ברבעון השני ב-1.5% לכ-903 מיליארד ש”ח. לפי נתוני בנק ישראל, יתרת החוב של משקי הבית גדלה בכ-8 מיליארד ש"ח (1.5%) לכ-544 מיליארדים. יתרת החוב שלא לדיור גדלה באופן מתון לרמה של כ-195 מיליארדים, ובכך נמשכת הירידה בקצב הגידול השנתי של יתרה זו.

 

”התמחור ממשיך לתמוך בהקצאת חשיפה גדולה יותר לשוק הישראלי בתיק המניות”. כך אומרים הראל פיננסים בהמלצות השקעה שבועיות. לדבריהם, "כדאי להיערך לתנודתיות מוגברת בשוקי המניות והאג"ח, הנובעת ממיעוט ימי מסחר והיקפים נמוכים".

 

בבנק לאומי ממשיכים להמליץ על חשיפה מט”חית משמעותית בתיק ההשקעות. במערך ייעוץ בהשקעות של הבנק ממליצים בסקירתם השבועית להימנע מהשקעה בפלח ה-High Yield (אג"ח מתחת לדירוגי השקעה), בדגש על שווקים מפותחים.

 

 מיטב דש ממליצים להקטין חשיפה לשוק המניות לאור העלייה בסיכונים. הכלכלן הראשי אלכס זבז’ינסקי ממליץ להחזיק חשיפה לאפיק הקונצרני בעיקר באמצעות האג"ח בדירוגים הגבוהים. לדבריו, "ההאטה בקצב הגידול בגביית המסים בישראל מעידה על התמתנות הפעילות במשק".

 

באלומות מעריכים כי בנק ישראל לא יעלה ריבית לפחות עד המחצית השנייה של 2019. לדברי האסטרטג הראשי יניב חברון, חודש אחרי שבנק ישראל כבר אותת על העלאת ריבית והכניס חלק משחקני האג"ח לפאניקה, הוא עשוי לעשות סיבוב פרסה; פער הריביות ישראל-ארה"ב ימשיך להתרחב

 

מניית סייפ-טי מזנקת בתגובה לדיווח של החברה על שותפות אסטרטגית והזמנה ראשונה למוצר ה-SDP בגרמניה. שיתוף הפעולה האסטרטגי החדש יאפשר לסייפ-טי להציע את מגוון המוצרים החדשני שלה לבסיס הלקוחות הרחב של Aerospace esc בגרמניה, אוסטריה ושווייץ, בתחום הביטחוני ובתחום התעופה והחלל.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה