חדשות אנליסטים

מעלות הכניסה הדירוג של דקסיה ישראל לרשימת מעקב עד להשלמת המיזוג עם דיסקונט

דירוג הטווח הארוך ודירוגי ההנפקות של בנק דקסיה ישראל AA הוכנסו ל-CreditWatch עם השלכות חיוביות בעקבות המיזוג הצפוי, שיושלם ככל הנראה במהלך הרבעון האחרון של 2018

מערכת ספונסר 16/09/2018 15:35

א+א-

חברת דירוג האשראי S&P מעלות מודיעה על הכנסת דירוג הטווח הארוך ודירוגי ההנפקות של בנק דקסיה ישראל לרשימת מעקב ("CreditWatch") עם השלכות חיוביות בעקבות הודעה על מיזוג צפוי עם בנק דיסקונט.

 

בשבוע שעבר הודיע בנק דקסיה ישראל כי דירקטוריון הבנק קיבל את הצעת בנק דיסקונט לרכישת מלוא מניות הבנק במחיר של 758.6 שקלים למניה ולמיזוגו עם בנק מרכנתיל דיסקונט. בנק דקסיה צפוי להיכנס למשא ומתן על בסיס בלעדי עם בנק דיסקונט מתוך מטרה להתקשר בהסכם מיזוג מחייב.

 

"לאור הבנתנו את תנאי העסקה, אנו מעריכים כי בנק דקסיה יהפוך להיות חלק אינטגרלי מקבוצת דיסקונט וכי כל הנכסים וההתחייבויות שלו ימוזגו עם אלה של קבוצת דיסקונט, בכללן גם התחייבויותיו הבכירות והנדחות", ציינו במעלות. "בהתאם, אנו מכניסים את דירוג הטווח הארוך של בנק דקסיה, ’ilAA’, ואת דירוגי החוב הבכיר והנדחה שלו לרשימת מעקב עם השלכות חיוביות, היות שאם תושלם העסקה בהתאם לתכנון, איכות האשראי של בנק דקסיה תיתמך בשל האינטגרציה עם קבוצת דיסקונט, המדורגת גבוה יותר.

 

"בכוונתנו לפתור את ה-CreditWatch עם השלמת העסקה, ככל הנראה במהלך הרבעון האחרון של 2018, בכפוף לקבלת האישורים הנדרשים, כולל אלה של בנק ישראל והרשות להגבלים עסקיים", הוסיפו בחברת הדירוג.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה