חדשות שוק ההון

הראל רוכשת ממזרחי טפחות תיק משכנתאות לדיור בהיקף של כחצי מיליארד ש”ח

במסגרת ההסכם, הראל רוכשת 80% מהתיק הכולל בהיקף של כ-680 מיליון ש"ח, כאשר הבנק יוותר עם החזקה של 20%. סך תיק המשכנתאות לדיור של הראל יגדל ל-5.5 מיליארד ש"ח

מערכת ספונסר 16/09/2018 15:07

א+א-

קבוצת הראל ביטוח ופיננסים רוכשת מבנק מזרחי טפחות תיק משכנתאות לדיור בהיקף של כ- 0.54 מיליארד ש"ח. הסכם זה מהווה נדבך נוסף ביישום אסטרטגיית ההשקעות של הראל, הדוגלת בפיזור וגיוון אפיקי ההשקעה וכן בשיתוף פעולה עם גופים מנוסים ומובילים בתחומם, לטובת עמיתי הראל. דבר אשר יאפשר לה לגוון את תמהיל ההשקעות של העמיתים באפיק השקעה יציב המבטיח תשואה עודפת ברמת סיכון נמוכה.

 

במסגרת ההסכם, הראל רוכשת 80% מהתיק הכולל בהיקף של כ- 680 מיליון ש"ח, כאשר הבנק יוותר עם החזקה בשיעור של 20% מהתיק. בנק מזרחי-טפחות ימשיך לנהל את התיק ההלוואות בכללותו בהתאם לנהלים ולעקרונות המקובלים בבנק ותשולם לו עמלת ניהול שנתית.

 

שוק ההלוואות לדיור נחשב כבעל רמת סיכון נמוכה. מדובר בתיק של הלוואות שניתנו לפני מספר שנים, ללא פיגורים, בשיעור מימון נמוך.

 

רכישה זו מצטרפת לתיקים קודמים שרכשה קבוצת הראל מבנק הפועלים ומבנק מזרחי טפחות, וכן להסכם השת"פ האסטרטגי בין הראל לבנק לאומי להעמדת משכנתאות לדיור שהסתיים בסוף שנת 2017. סך תיק המשכנתאות לדיור של הראל עומד כיום על כ- 5 מיליארד ש"ח ובעקבות רכישת תיק זה יגדל לכ- 5.5 מיליארד ש"ח.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה