חדשות שוק ההון

אמות חתמה על הסכם רכישה והשכרה של מבנה יוניליוור באיירפורט סיטי

הנכס נרכש בתמורה ל-105.5 מיליון שקל, ושיעור התשואה השנתית הצפוי מהשכרתו עומד על כ-6%

מערכת ספונסר 04/09/2018 09:13

א+א-

 אמות השקעות מקבוצת אלוני חץ ממשיכה להעמיק את פעילותה בתחום המרכזים הלוגיסטיים. החברה חתמה אתמול (3.9) עם יוניליוור על הסכם רכישה והשכרה (Sell and Lease Back) של מבנה יוניליוור בקרית שדה התעופה, איירפורט סיטי.

 

המבנה, הממוקם על מתחם בשטח של כ-15 דונם, כולל כ- 10,240 מ"ר עילי מבונים, כאשר מרבית שטחי הנכס משמשים כמרכז הלוגיסטי המרכזי של חברת יוניליוור. אל מרלו"ג זה משונעים המוצרים המיוצרים בארבעת מפעלי יוניליוור בישראל וכן כל המוצרים המיובאים, ובו מתבצעות פעילויות הליקוט, האריזה וההפצה של הסחורות לכל רחבי הארץ. יתר שטחי המבנה משמשים כמשרדי ההנהלה הראשיים של יוניליוור בישראל.

 

הנכס נרכש תמורת סך של 105.5 מיליון ₪, אשר שולם במלואו במועד החתימה, מתוך מקורותיה העצמיים של אמות.

 

במקביל, חתמו הצדדים על הסכם שכירות, לפיו שוכרת יוניליוור מאמות את הנכס לתקופה של 10 שנים, עם אופציות להארכת תקופת השכירות עד לתקופה כוללת של 24 שנים, בדמי שכירות המשקפים תשואה שנתית של כ- 6% (עם עליה ריאלית בדמי השכירות במועד מימוש כל אחת מהאופציות).

 

במהלך כל תקופת השכירות תנהל ותתחזק יוניליוור את הנכס באופן מלא, באחריותה ועל חשבונה.

 

אבי מוסלר, מנכ"ל אמות, מסר היום: "עסקה זו הינה נדבך נוסף ביישום האסטרטגיה של אמות להגדלת פורטפוליו הנכסים שלה בתחום מרכזי הלוגיסטיקה בישראל, זאת, לאור העלייה שחלה בנחיצותם של מרכזים אלה והביקוש הגובר להם, בעקבות השינויים החלים בעולם הקמעונאות. העסקה מצטרפת לעסקאות האחרונות שבצעה אמות בתחום זה בחודשים האחרונים, במסגרתן רכשה שלושה מבנים לוגיסטיים במודיעין ובאריאל, בהיקף כספי של כ- 320 מיליון שקל, וכן החלה בייזום והקמת מרכז לוגיסטי מתקדם עבור חברת שופרסל באזור התעשייה במודיעין".

 

יוניליוור ישראל מזון בע"מ הינה חברה פרטית וותיקה, בבעלות קונצרן יוניליוור האנגלו-הולנדי, אחד מתאגידי מוצרי הצריכה הגדולים בעולם, הפועל בלמעלה מ- 190 מדינות ברחבי העולם. החברה הינה אחת מיצרניות ומשווקות המזון ומוצרי הצריכה הגדולות בישראל בתחומי המזון, הטואלטיקה והניקיון.

 

מטעם אמות טיפלו בעסקה עוה"ד ורד צרור-ג’רסי ושי עדולם ממשרד פישר-בכר-חן-וול-אוריון ומטעם יוניליוור עוה"ד לי מאור ונפתלי ניר ממשרד יגאל ארנון.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה