חדשות אנליסטים

לאומי שוקי הון על דלק רכב: ”תוצאות חלשות, אבל לא מפתיעות”

אייל דבי בהתייחסות למניה בעקבות הדוחות: "ברמת המחירים הנוכחית, יש יותר סיכוי להשבחה. ורידיס? בשלב זה היא ’קופסה שחורה’, אבל היא עוד תשפיע רבות על התוצאות"

מערכת ספונסר 05/08/2018 15:21

א+א-

"תוצאות חלשות, אבל לא מפתיעות" - כך עולה מהתייחסות ראשונה של אייל דבי, מנהל דסק מחקר מניות ישראליות בלאומי שוקי הון, לדוחות הכספיים של דלק רכב לרבעון השני של 2018 שפורסמו היום. מה לגבי המניה? דבי מציין כי "ברמת המחירים הנוכחית, יש יותר סיכוי להשבחה. ורידיס? בשלב זה היא ’קופסה שחורה’, אבל היא עוד תשפיע רבות על התוצאות המאוחדות של דלק רכב בכללותה". להלן עיקרי הדברים:

 

"מבחינת התוצאות הכספיות, הן היו חלשות - ביחס לרבעון המקביל אשתקד, ובוודאי בהשוואה לרבעון הראשון של השנה. עם זאת, נדמה לנו שהמשקיעים לא ממש הופתעו לרעה – ויעיד על כך מחיר המניה. למעשה, למרות ירידה של לא פחות מארבעים אחוזים ברווח הנקי (בהשוואה לרבעון המקביל), מכפיל הרווח הנגזר – על בסיס הרבעון האחרון – עומד על 8.3. איך נאמר, גם אם נוקטים בגישה פסימית ושמרנית, קשה למצוא דאונסייד משמעותי במחיר הנוכחי.

 

"מה לגבי האפסייד? כל עוד שערי המטבעות יישארו ברמתן הנוכחית, הוא לא דרמטי. מה יותר גבוה, האפסייד או הדאונסייד? שניהם מוגבלים, אבל האפסייד גבוה יותר.מצפים לורידיס: בהנחה שלא צפויות דרמות בפעילות הרכב, הרי שעיני המשקיעים מופנות כיום לתוצאות העסקיות של ורידיס. אין להם הרבה במה להיאחז כעת, כך שאין מנוס מלהמתין בסבלנות – עד שנתוניה הפיננסיים ייחשפו בדוחות הכספיים של דלק רכב.

 

"ועכשיו לנתוני הרבעון המרכזיים (בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד - Q2/17): מסירות רכבים: ירדו בשיעור של 23%, תוך שהם מסתכמים לכדי 4,648 כל רכב (6,015 רכבים ברבעון המקביל). הכנסות: התכווצו בשיעור של 18.4%. רווח גולמי: התכווץ בשיעור של 25%, מה שאומר שהרווחיות הגולמי נשחקה (מרמה של 15.7% לכדי 14.5%).

 

"רווח תפעולי: ירד בכמעט ארבעים אחוזים - כתוצאה מירידת ההכנסות, שחיקת הרווחיות הגולמית והשפעת המנוף התפעולי. רווח נקי: הסתכם ברבעון השני של 2018 לכדי 56.6 מיליוני שקלים, בהשוואה לסך של 94.7 מיליוני שקלים ברבעון המקביל – ירידה של ארבעים אחוזים".

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה